erkek protez saçthemeforest temaları

Zorunlu Hizmette Çalışan Tüm Öğretmenler İçin Ek Puan Talep Edildi

Zorunlu hizmette çalışan öğretmenlere ek puan verilmesi için AES tarafından Milli Eğitim Bakanlığı'na başvuruda bulunuldu.

Zorunlu Hizmette Çalışan Tüm Öğretmenler İçin Ek Puan Talep Edildi
20 Mayıs 2019 - 11:07

Anadolu Eğitim Öğretim ve Bilim Hizmetleri Sendikası resmi web sitesinde yayınlanan duyuruda, zorunlu hizmette çalışan tüm öğretmenlere ek puan verilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı'na başvuruda bulunulduğu ve mağduriyetin giderilmesi için yönetmelikte düzeltme yapılması talep edildiği belirtildi.

MEB Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'nin 40. maddesine göre zorunlu hizmet görevini yerine getirmek üzere atanan öğretmenlere zorunlu hizmet görevini tamamladıktan sonra zorunlu hizmet bölgesinde çalışmaya devam ederlerse, ilk yıl için %25, ikinci yıl için %50, üçüncü ve sonraki yıllar içinse %100 artırımlı ek puanlar verilmekte olduğu belirtilerek, bu durumun adaletsiz oldu ve ek puanın sadece “zorunlu hizmet görevini yapmak üzere atanan” ibaresinden dolayı zorunlu hizmete tabi, zorunlu hizmeti yapmak üzere zorunlu hizmete tabi kurum atanmış ve zorunlu hizmet süresini bu kurumda tamamlayan öğretmenlere verilmekte olduğuna dikkat çekildi.

Zorunlu hizmetini başka bir kurumda ya da bölgede tamamlamış, atama ile başka bir zorunlu hizmet bölgesine tayin olmuş, zorunlu hizmeti affa uğramış ve zorunlu hizmet görev yapmak için atanmamış olması durumlarından dolayı öğretmenlerin artırımlı hizmet puanı alamadıkları ifade edildi. Bu durumun zorunlu hizmete tabi okullarda yıllardır çalışan öğretmenleri mağdur ettiği ve aynı okullarda çalışmalarına rağmen sonradan atananların yıllardır zorunlu hizmette çalışan öğretmenlerin puanlarını geçmekte olduğuna işaret edildi.

Bu durumun düzeltilmesi ve ek puanın zorunlu hizmet bölgesinde çalışan tüm öğretmenlere verilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı'na başvuru yapıldığı ve mağduriyetin giderilmesi için yönetmelikte düzeltme yapılmasının talep edildiği bilgisi paylaşıldı.

Kaynak: Anadolu Eğitim Öğretim ve Bilim Hizmetleri Sendikası

Bu haber 2844 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort