Zorunlu hizmeti tamamlayan öğretmenler 2. tayin hakkı istiyor

Zorunlu hizmet bölgelerini gönüllü olarak isteyen öğretmenler il dışı atamalarda istedikleri yerlere atanamamalarından şikayetçi. Zorunlu hizmet sürelerini doldurmalarına rağmen aşağıda belirtilen çeşitli nedenlerle tayinleri çıkmayan öğretmenler bakanlıktan çözüm üretmesini bekliyor.

08 Ağustos 2017 - 00:38

Çok sayıda öğretmen zorunlu hizmetini bitirmesine rağmen atanmak istedikleri bölgelere atanmasının önünde birçok engel bulunan ve yıllarca zorunlu hizmet bölgesinde görev yapmak zorunda kalan öğretmenler bu yıl 2. atama istiyor. 2. atamanın nasıl yapılması gerektiği ve atanamama gerekçelerini sitemize gönderdikleri mesajla dile getiren öğretmenlerin 2. atama y-talep gerekçeleri şöyle:

''Akşamları 21.30-23.30 arasında  #İkinciTayinİstiyoruz  tag ile etkinlik yapıyoruz.  Lütfen destek olun sesimizi duyurmaya çalışıyoruz sizlerinde  katkısı olsun .  2014 ve 2016 yıllarında  yapıldı.  2017 de tekrar 2.tayin  yapılsın sizler destek olursanız sesimizi  daha çabuk duyarlar.  
Bizler Doğu hizmetini yapmak için  doğuya gittik ve hizmet süresini  çok çok  geçmemize rağmen  tayin isteyemiyoruz.

Herkes bize ZORUNLU BÖLGELERİN ÇAKILI KADROSU olarak bakıyor. Sizlerin yardımıyla bu değişebilir


Bizler 2. Tayin hakkı talep etmekteyiz ve sizlerden  de bize destek vermenizi rica ediyoruz , 2014teki gibi tüm normların açıldığı 2.tayin hakkının verilmesini istiyoruz, sebebi ise; 

1- ısrarla iptal hakkı verilmeyecek denildi ama yinede iptal hakkı tanındı oysaki iptal ettirenler yazmasaydı bir ihtimal bizler oralara yerleşebilirdik, 

2- aile birliğini mazeret göstererek daha adaylığı bile kalkmamış kişilerin batıda çok güzel yerlere şehir merkezlerine gidiliyor olması, ailelerin sadece batıda birleştiriyor olunması uygulamasını yanlışlığı, bizlerin evli olmasak bile bir aile olduğunun gözardı edilmesi anne-babamızın yıllardır gözlerinin yollarda olduğunun dikkate alınmaması bizlere batının kadroları açılmazken daha atandığı gün 10 ay sonra zaten gideceğim diyenlere batının şehir merkezlerinin açılması, inanın doğuda zorunlu hizmetini bitirmiş olmasına rağmen hala yıllarca doğuda çalışan öğretmenlerinizi çok üzüyor ve kırıyor 

3- ilk Atandığımdan zorunlu hizmet bölgesine atanmayanlar için öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin 43. Maddesinin uygulamaması 3. Yılı dolan öğretmenlerin zorunlu hizmet bölgelerine gönüllü gitmemesi ve bakanlığın 43.madde gereği re'sen atama yapmaması nedeniyle batıdaki kadroların boşalmaması 

4- bizler gönüllü olarak doğuya tercih ettik ilk atama olarak girevimize başladık zorunlu hizmetimizi tamamladık ve açılmayan kadrolar nedeniyle hala doğuda çalışmaktayız, Zorunlu'un çakılı kadrolu öğretmenleri olarak görülmektedyiz. Bütün haklar aile birliğini gerekçe gösteren kaçma derdinde olanlara tanınıyor, lütfen öğretmenler arasında da fırsat eşitliği sağlansın. 

Saymış olduğum nedenlerden dolayı yıllardır zorunlu bölgede çalışmaya mecbur bırakıldık, bakanlıktan isteğimiz re'sen atamalar yapılarak zorunlu hizmetini yapmayanlar zorunlu hizmet bölgelerine atanıp normlar güncellenerek ve bütün normlar aile birliği mazeretine ayrilmaksızın batıda bizlerede kadro gösterilerek 2.tayin hakkının sağlanmasıdır. Öğretmenlerimizin zor durumunu anlaşılması ve İsteklerimizin dikkate alınmasını istiyoruz. 
 Bize destek vererek  binlerce  öğretmen  ve ailesini  mutlu edersiniz . Haberlerinizde duyurun lütfen gündeme  gelmesini sağlayın.
www.ogretmenlersitesi.com/ÖZEL HABER
 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN 

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • zeynep ogretmen
  4 ay önce
  Yillardir magduruz zorunlu hizmeti tamamlayali 10 yil ama hala zorunlu hizmet bolgesinden cikamadim evlilikte nasip olmadi tam 14 yildir zorunlu hizmette calisiyorum artik bir il merkezinde calismak istiyorum ozellikle sinif ogretmenleri cok magdur adil bir 2.tayin hakki verilsin artik lutfen sesimizi duyun Allah rizasi icin. Acik normlar gosterilsin bu cile bitsin artik
 • Adem Toros
  4 ay önce
  Zorunlu hizmet sadece köy öğretmenleri için vardır. 25 yılım doldu hala başka bir şehir merkezine gidemiyoruz.. Sadece köyden köye rotasyon yasasıyla başka bir köye gidebildim. Sağ olsunlar onuda sonra iptal ettiler.
 • Kadir
  4 ay önce
  Zorunlu Hizmetim biteli cok oldu. Istanbuldan 700Km doğuya ailenin bebek bakımına yardımcı olması için gitmek istedim gidemedim. Puanım yetmedi. 2. Hak verilirse tekrar yazacağım..
 • mağdur
  4 ay önce
  6 yıldır ailemden uzağım. resen atamalar yapılsın. Normlar güncellensin. Başta sınıf öğretmenliği bölümü olmak üzere bol normlu bir ikinci il dışı ve il içi yer değiştirme olsun.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ABD'den flaş Türkiye açıklaması
ABD'den flaş Türkiye açıklaması
Öğrenciyle ilişkiye giren öğretmen gözaltına alındı
Öğrenciyle ilişkiye giren öğretmen gözaltına alındı