Ziya Selçuk'tan Öğretmen İhtiyaçları İle İlgili Flaş Açıklama

Öğretmen adaylarını ilgilendiren flaş açıklama Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan geldi. Bakan hangi branşlarda kaç öğretmen ihtiyacı olduğu ile ilgili tespitlerin yapıldığını söyledi. Bu konuda yapılan çalışmalar son şeklini aldı ve konu için kontenjan sınırlamaları da yapılacak.

Ziya Selçuk'tan Öğretmen İhtiyaçları İle İlgili Flaş Açıklama
03 Aralık 2019 - 12:24 - Güncelleme: 03 Aralık 2019 - 12:28

Kontenjan Sınırlaması Biçiminde Ele Alınacak
Milli Eğitim bakanı Ziya Selçuk, İstanbul’da 2023 Eğitim Vizyonu ile Birlikte Bir Yıl toplantısına katıldı. Burada öğretmen ihtiyaçları ile ilgili konulara da değinen Bakan Selçuk, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Selçuk, 2035 yılına kadar hangi branşlarda ne kadar öğretmene ihtiyaç duydukları ile ilgili çalışmalar yaptıklarını ifade etti. Bu bağlamda yapılan çalışmaların ise tamamlandığını söyledi. bu çalışmalara göre branşların yükseköğretim ile bağlantısının da kontenjan sınırlaması ile yapılacağını bildirdi. Selçuk yaptığı konuşmada öğretmenler için sadece ihtiyaç  konusuna değil başka pek çok konuya değindi.


İlçe Düzeyinde 900 Öğretmen Destek Noktası

Yaptığı açıklamada Bakan Selçuk, ilçe düzeyinde 900’den fazla sayıda öğretmen destek noktaları kurulacağını da söyledi.  il ve ilçe düzeyinde açılacak olan destek noktalar öğretmenlere pek çok konuda fayda sağlayacak. Bakan Selçuk bu noktaların, öğretmen eğitiminin ve okul ve sınıflardaki her iş ve işlemin nasıl geliştirileceğine dair çalışma yapacağını bildirdi. Bakana göre bu noktalarda yapılacak olan çalışmalar ortak fikir, düşünce ve eylem ile hayata geçirilecek.

Bu haber 745 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort