erkek protez saçthemeforest temaları

Ziya Selçuk'tan Öğretmen Atama Açıklaması

Öğretmenlik atamaları hakkında açıklamalarda bulunan Mili Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ücretli öğretmenlik konusuna da değindi. Selçuk, ücretli öğretmenliğin kalmasını istediklerini vurguladı. Bu durumun da ancak kadrolu öğretmen artışı ile olacağını söyledi. Ve kadrolu öğretmen artışının da ancak ekonomik refah ile olacağını belirtti.

Ziya Selçuk'tan Öğretmen Atama Açıklaması
17 Kasım 2019 - 23:21
Alan Değiştirme Başvuruları Aralıkta
Bakan Selçuk TVNET’te yayınlanan Türk Kahvesi programına katıldı. Selçuk programda alan değiştirmek isteyen öğretmenlerin Aralık ayında başvuru yapabileceklerini belirtti. Ülkenin 20- 30 yıl sonrası ile ilgili sorulan soruya da Milli Eğitim Bakanı cevap verdi. Bu soruya 20- 30 yıl sonrasını düşünmek zorundayız şeklinde cevap verdi. Ve devamında 2040 yılında iş hayatına atılacak gençler konusuna değindi.

Okullar Arasındaki imkan Farklılığı Giderilecek
Batı Avrupa’da okullar arsındaki farkın yüzde 10 olduğunu söyleyen Selçuk ülkemizde bu oranın % 70 olduğunu belirtti. Selçuk, okullar arasındaki imkan farklılıklarının giderilmesi gerektiğine işaret etti. Bakan Selçuk ekonomik şartların el verdiği ölçüde aradaki farkın azalmasını da sağlayacaklarını sözlerine ekledi.

Uzman Başöğretmenlik Sınavı Ne Zaman?
Katıldığı programda Ziya Selçuk uzman öğretmenlik ile ilgili sorulara da yanıt verdi. Bu konuda sorulan soru için Bakan, sınav tarihi vermedi. Sınav için öncelikle Öğretmenlik Meslek kanunun çıkarılması gerektiğini söyledi. Kanun ile beraber okullarda pek çok konuda yenilenme yapılacağına da işaret etti. Fakat bunların bütçesinin yüksek olduğunu da sözlerine ekledi
Bu haber 1412 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort