Ziya Selçuk Duyurdu: Öğretmenler Artık Önlük Giyecek!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitimde dizayn çalışmalarına devam ediyor. Bu kez de öğretmenler için yeni bir uygulamayı haber verdi.

Ziya Selçuk Duyurdu: Öğretmenler Artık Önlük Giyecek!
31 Ekim 2019 - 22:00

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından öğretmenlerin bundan sonra giyecekleri önlük modellerini paylaştı. Kendisi de o önlüğü giydi ve şunları yazdı:

‘’Bugün öğretmenlerimizden gelen talepler doğrultusunda ihtiyaç duyan ve isteyen öğretmenlerimiz için hazırladığımız önlük tasarımlarının pilot uygulamalarını başlattık. Sahadan gelecek olan ger bildirimlere göre, tasarımımızı revize edip ve yaygınlaştıracağız.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmenlerin giyecekleri önlüklerle alakalı görüşlerinde dikkate alınacağını belirtti. Sosyal medya hesabında takipçileri ‘’Bence her öğretmen isteyerek önlüğü giyecektir. Zorunlu değil gönüllü olmalı. Öğretmenlik imajı önlükle öne çıkmamalıdır’’ yorumlarını yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un sosyal medya hesabından paylaştığı resimdeki sloganda dikkatlerden kaçmadı. ‘’Yenilik Üstümüzde… Eğitimde, bilimde, sanatta, teknolojide yeniliği üzerimize aldık. Şimdi yeni öğretmen önlüklerimizle sınıfta, okulda, tasarım beceri atölyelerindeyiz…

 

Bu haber 1237 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum