Memur maaşlarına yüzde 25 ek zam mı geliyor Memur maaşlarına yüzde 25 ek zam mı geliyor

Bugün Van'da gerçekleşen ihaleye Akbank, Finanbank, Ziraat Bankası, İş Bankası, Yapı Kredi bankaları İhalede yetkili sendika olarak Eğitim Bir Sen'in yanı sıra Türk Eğitim Sen, Eğitim İş gibi büyük sendika başkanları ve bazı sendika il temsilcileri de katılım gösterdi.

Ziraat Bankası 3 yıllık maaş promosyonu kapsamında 3600 lira teklif verdi.

Kamu Bankası olan Ziraat Bankası'nın 3600 liralık teklifi duyulunca 'Bu aylık ödeme değil mi ? tepkisiyle karşılaşıldı. 3 yıllığına 3600 lira önerdiklerini açıklayan Ziraat Bankası temsilcileri ise daha sonra yaptıkları görüşmeler sonucunda da bu teklifin üzerinde bir teklif vermeyerek ihalenin ertelenmesi görüşünde olduklarını belirttiler.

Diğer bankaların verdiği teklifler: Akbank 15 bin lira, Finansbank 8 bin lira, Ziraat Bankası 3600 lira, İş Bankası yıllık 3300 lira,Yapı Kredi 9 bin lira 
Şartnamede 25 bin liradan aşağı teklif kabul edilmeyeceği belirtilirken Akbank haricinde diğer bankalar tekliflerini çekerek ihaleden geri çekildiler. Akbank temsilcileri ise verilecek yeni tekliflerde her türlü rekabete açık olacaklarını belirterek sınırları zorlayacaklarını belirttiler. İhalede henüz bir anlaşma sağlanmadı..