Zamanla bize zarar veren günlük alışkanlıklarımız!

Her insanın sürekli tekrarladığı bir takım alışkanlıkları vardır. Bir iki sefer de bir şey olmaz fakat rutin hale geldiği zaman ciddi anlam da zarar verici olabilir.

Zamanla bize zarar veren günlük alışkanlıklarımız!
11 Haziran 2019 - 20:33

Günlük yaşantımız da severek yaptığımız bir takım alışkanlıklarımızın bizlere nasıl zarar verdiğini birlikte inceleyelim.

Patlamış Mısır Zevki
Bir misafirimiz gelince çayın yanına ya da günlük yaşantımız da film izlerken vazgeçemediğimiz patlamış mısırın dişlerimize zarar verdiğini biliyor muydunuz? Patlamış mısırı gün aşırı tüketmek dişlerimize ve diş etlerimize aşırı derecede zarar vermektedir. Dişimizin arasına sıkışan mısır parçaları enfeksiyonlara yol açmaktadır. Bu da şiddetli ağrılara ve diş kayıplarına kadar devam etmektedir.
Sürekli Oturarak Çalışmak
Ofis ortamın da çalışan kadın ve erkekler günlük rutin işlerini mesai bitimine kadar masa başında oturarak geçirmektedir. Yemek ve kişisel ihtiyaçlar dışında çoğu zaman o masadan kalkılmaz. Masa başında altı saatten fazla oturma denge bozuklukları ve kalp krizi riskini tetiklemektedir. Zaman zaman oturduğumuz yerden kalkarak tur atıp rahatlamalıyız.
Sürekli Bilgisayara Bakmak
Masa başında oturmanın en kötü yanı da sürekli bilgisayar ekranına bakarak işlerimizi halletmemizdir. Uzun süre bilgisayar ekranına baktığımız için gözlerimizi dinlendirmeyi unuttuğumuz için sürekli göz ağrıları ve bulanık görme şikayetleri ile karşı karşıya gelebiliriz. Bu durum ilerlediği taktirde ciddi anlam da göz bozukluğu yaşayabiliriz. 1  2 saatte bir gözlerimizi 15 dakika kadar dinlendirerek çalışmalarımızı sürdürmeliyiz.
Her Gün Duş Almak
Aslında temizlenmek, yıkanmak sizleri ne kadar rahatlatsa da vücudun dengesini de bir o kadar bozmaktadır. Her gün duş almak, keselenmek cildimizin neminin kaybolmasına yol açmaktadır. Bu durum da cildimizin yapısının bozularak erken kırışıklıklara ve yaşlılığa neden olmaktadır.
Çorapla Uyumak
Bazen o kadar yorgun geliriz ki eve üstümüzü bile zar zor çıkartırız. Hele ki çoraplarımız ayağımız da ise çıkarmaya üşenir iz. O şekilde yatağa gireriz zaman zaman. Fakat çorapla uyumak vücudun hava almasını engellemektedir. Beyin hücrelerini de içeren vücudumuz da ki hücrelerin gaz alış verişini engellemektedir. Bu durum da ciddi anlam da zarar vermektedir.
 

Bu haber 912 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort