Zamanın Kısa Tarihi: Kitap Tanıtımı

Stephen Hawking "Kısa Bir Zaman Tarihi" kitabının yazarıdır.

Zamanın Kısa Tarihi: Kitap Tanıtımı
05 Şubat 2020 - 00:27 - Güncelleme: 05 Şubat 2020 - 00:29

Stephen Hawking "Kısa Bir Zaman Tarihi" kitabının yazarıdır. O, zamanımızın en büyük zihinlerinden biridir. Kitap fizik dünyasına rehberli bir tur. Kitabın güzelliği, fizik, fizikçilerin bile fizik kavramlarını tamamen kavrayamayacak kadar gelişmiş olmasına rağmen, bu kitap bu son derece karmaşık ilkeleri basit bir şekilde açıklıyor. Stephen Hawking'in çalışması çoğunlukla kara deliklerle ilgilidir ve bu nedenle kitap bu bölümü daha ayrıntılı olarak ele almaktadır.

Kitap genellikle fiziğe genel bir bakış sunmaktadır. Yaylı teori gibi bazı kavramlar çok daha derinlemesine açıklanmamıştır. İp teorisi ve fiziğin mikro dünyası hakkında bilmek isteyen herkes için Brain Greene'nin kitaplarına başvurmak daha iyidir. Kitapta dünyanın göreli görüşü çok açık bir şekilde açıklanmıştır. Kitap newton zamanında fizikle başlar ve evrenin bugünkü anlayışına geçer. Evrenin nasıl başladığı ve nasıl biteceği konusunda uygun bilimsel cevaplar arıyorsanız, bu kitap okumak zorundasınız. İnsanın çevremizdeki dünyayı hem mikro hem de makro alemlerde anlamada karşılaştığı sorunların çoğunu çözer. Kitap ayrıca zaman yolculuğu hakkında konuşuyor. Bir fizikçinin gözünden bakıldığında evrenin şu anki resmi okuyucuya açıktır. Kitap, yazarın tüm zamanların en önemli fizikçileri olan Newton, Einstein ve Galileo'dan bahsetmesiyle bitiyor.

Kitap, fizikte yeteri olmayan normal bir kişi için yazılmıştır. Bununla birlikte, bazı bölümler, özellikle de fizik konusunda yeniyseniz, birden fazla okuma gerektirebilir. Fizik öğrencileri de bu kitabı okuyabilir, çünkü genellikle gözden kaçırılabilecek kavramların bir özeti olacaktır. Ama özellikle fizikte yeniyseniz okumaya değer, çünkü evreni düşünmenize izin vermez, muhtemelen düşünmediniz. Kitap new york times en çok satan kitap. Gibi soruların cevaplarını istiyorsanız; evren nasıl başladı?, zaman her zaman ilerliyor mu?, evren sınırlı mı?, uzayda kaç boyut var ?, evren nasıl sona erecek ?; sizin için okunması gereken bir zorunluluktur. Kitap size ne kadar şanslı olduğunuzu da anlatıyor. Fizik bunu size nasıl anlatıyor? Kitabı okuyun ve kendiniz öğrenin.

Fiziğin fizikte şanslı olduğumuzu nasıl kanıtladığı gibi ilginç konuları okumak için şu makaleyi okuyun: [http://icanrememberthis.com/?page_id=2]

Ganesh bir bilim adamı ve aynı zamanda pazarlama konusunda lider bir uzmandır. Birçok internet pazarlamacısından daha kısa sürede daha fazlasını yapar. Blog oluşturma ve web sitesi trafiği oluşturma konusundaki görüşleri övgüye değer. Sadece interneti kullanarak para kazanmanın ve trafik yaratmanın daha fazla yolunu öğrenmek için [http://www.icanrememberthis.com]

Diğer ilgi alanları müzik ve kişisel gelişim konularını içerir.

Makale Kaynağı: https://EzineArticles.com/expert/Ganesh_B/1498034

kaynak: http://www.ezinearticles.com/?A-Brief-History-of-Time:-A-Book-Review&id=7617070
Bu haber 60657 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum