Yunanistan Başbakanı Tsipras'tan Tehdit Gibi Açıklama!

Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras, AB liderler zirvesinin ardından açıklama yaparak, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de yürüttüğü faaliyetlerde ısrarcı olması halinde sonuçlarla karşılaşacağı ifadesinde bulundu.

Yunanistan Başbakanı Tsipras'tan Tehdit Gibi Açıklama!
21 Haziran 2019 - 14:22

Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras, Brüksel'de düzenlenen AB liderler zirvesinin ardından yaptığı açıklamada, Türkiye'nin Kıbrıs Adası açıklarında yürüttüğü doğalgaz arama faaliyetlerinde ısrar etmesi halinde bunun bazı sonuçları olacağını söyledi. Türkiye'nin saldırganlığında bir artış olduğunu öne süren Tsipras, bunun sadece Yunanistan ile olan ilişkilerinde değil, ABD ve Avrupa ile olan ilişkilerinde de gözlemlediklerini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de doğalgaz arama faaliyetleri kapsamında Fatih sondaj gemisinden sonra ikinci bir sondaj gemisini de bölgeye gönderdiği haberleri Rum basınında geniş yer almıştı.

Türkiye ise bölgede Yunanistan, Güney Kıbrıs Rum Kesimi ve İsrail'in ABD'li şirketler ile birlikte yaptığı arama çalışmalarına tepki göstererek KKTC'nin haklarına sahip çıkılacağını belirtmiş ve Doğu Akdeniz'de Türkiye’yi dışarıda bırakacak hiçbir çalışmanın yapılamayacağını duyurmuştu.

Bu haber 593 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort