YouTube Çocuk ayrı bir web sitesi olacak

YouTube, şu anda yalnızca mobil uygulama olarak kullanılabilen video akış platformunun çocuk sürümünü web'e getiriyor.

04 Ocak 2020 - 13:45 - Güncelleme: 04 Ocak 2020 - 13:49

YouTube, şu anda yalnızca mobil uygulama olarak kullanılabilen video akış platformunun çocuk sürümünü web'e getiriyor.

Şirket, YouTube topluluk destek forumlarındaki bir yayında, bu hafta sonuna kadar Web için YouTube Çocuklarını kullanıma sunacak Duyuru ilk olarak Android Police tarafından fark edildi.

YouTube, web duyurusu ile birlikte, YouTube Çocuk platformu için zaten kullanıma sunulan başka bir büyük güncelleme daha yayınladı: kullanıcı tabanı arasında en küçük çocuklar için yeni bir içerik filtresi YouTube'un duyurusu, “4 yaşındakiler için harika içerik olanların 10 yaşındakiler için harika içerik olmayabileceğini biliyoruz” diyor. “Bu nedenle ebeveynlerin YouTube Kids'teki çocukları için doğru içeriği seçmesini kolaylaştırmak istiyoruz.

Daha önce ebeveynler, uygunluk yaşına geldiğinde sadece iki seçenek belirleyebiliyorlardı. YouTube çocuklarında içerik: 8 yaş ve altı için daha genç ve 8-12 yaş arası için daha genç. Şimdi, okul öncesi, 4 yaş ve altı için üçüncü bir seçenek var. Ayrıca, yalnızca ebeveynler tarafından özel olarak seçilmiş videoları ve kanalları gösteren, önceden kullanıma sunulan Yalnızca Onaylanan İçerik seçeneği de bulunmaktadır.


YouTube'a göre, içerik denetimleri hem önerilen videoları hem de YouTube Kids'teki arama sonuçlarını etkiler. Her video manuel olarak incelenmediği için şirket, ebeveynleri herhangi bir uygunsuz içeriği engelleyebilmeleri veya işaretleyebilmeleri için harekete geçebilmeleri için teşvik ediyor.

YouTube, çocuk içeriği olarak geçmeye çalışan rahatsız edici videolardan kaynaklanan, çocuklarla ilgili geçmiş tartışmalarla mücadele etti YouTube platformunda pedofili için. Bununla birlikte, şu anda şirket için en acil durum, 2015 gibi erken bir zamanda alınan şikayetlerden kaynaklanan bir FTC kararıdır.

Washington Post'a göre, FTC, YouTube'un kullanıcıları izlemek ve hedeflemek için yanlış veri topladığını tespit etti. 12 yaşın altında, Çocukların Çevrimiçi Gizliliğini Koruma Yasası'nın ihlali. Ayrıca hizmeti kullanan çocukları “yetersiz” korumaktadır.

FTC anlaşmasının detayları hala bilinmemektedir.

TechCrunch'ın beklediği para cezasıyla birlikte federal veri gizliliği yasalarını ihlal ederek, muhtemelen 13 yaşından küçüklerin siteye erişmeye çalışması için yaş kısıtlamaları uygulaması gerekecektir. Bu çocukları ana YouTube sitesinden yönlendirmenin zamanı geldiğinde, Web için YouTube Çocukları hazır bir hedef olacaktır.

kaynak: https://mashable.com/article/youtube-kids-web/

Bu haber 749 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum