“Yönetici ve Öğretmenlerin ders ve ek ders saatlerine ilişkin karar”da değişiklik

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) “Yönetici ve Öğretmenlerin ders ve ek ders saatlerine ilişkin karar”da değişikliğe gitti.

04 Temmuz 2017 - 12:26 - Güncelleme: 04 Temmuz 2017 - 12:34

Öğretmenlere yaz ve sömestr dönemlerinde ek ders ücreti kaldırıldı: Artık öğretmenler herhangi bir ek ücret almadan tatil dönemlerinde öğrencilere ders verecek!   Yeni düzenlemeyle, yaz ve sömestr dönemleri de dahil olmak üzere, “ek ders ücreti” karşılığı yapılan “meslek” eğitimleri ve stajlar, “ek ders” kapsamından çıkarılarak “ders” kapsamına alındı.   

Artık öğretmenler herhangi bir ek ücret almadan tatil dönemlerinde çalıştıkları okula gelerek, öğrencilerin eğitimlerinde görevlendirilecek. 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ 

YORUMLAR

 • 9 Yorum
 • emre kuş
  4 ay önce
  söz konusu değişiklik,meslek liselerinde staj koordinatörlüğü için ve meslek dersleri öğretmenlerine geçerli olarak getirilen bir uygulama.....
 • Hasan ULU
  4 ay önce
  Yukarıdaki yazıyı kim düzenlediyse konu ile ilgili hiç bir bilgisi olmadığı açıktır. Lütfen "Öğretmenlerin Ders ve Ekderslerine İlişkin Kararı" tam olarak okuyunuz.
 • GÜL
  4 ay önce
  ARKADAŞLAR DERS KAPSAMINDA OLMASI YAZIN ÜCRET ALMADAN ÇALIŞACAĞI ANLAMINA GELMİYOR. EK DERS YÖNETMELİĞİNİN 8. MADDESİNİN B FIKRASININ 2. BENDİNDE YAZ TATİLİ VE YARIYIL TATİLİNDE GİRİLEN TÜM DERSLERİN EK DERS KARŞILIĞI OLDUĞU GAYET AÇIK. DEĞİŞİKLİĞİ DOĞRU YORUMLAYIN. DEĞİŞİKLİK DERS YILI İÇİNİ KAPSIYOR.
 • bonza
  4 ay önce
  ya her şey para değil öğretmenlik kutsal bir meslek.bazende parasız yapalım işimizi..
 • Ibrahim
  4 ay önce
  Yazın ders vermeye bütün öğretmenler çağrılmayacağına göre adaletsizlik olmaz mı?Adalet sözü de tehlikeli sözlerden sayılmaya başlandı ya.
 • ali fidan
  4 ay önce
  Yahu yazıyı bile anlamamışsınız. Ne diyeyim ben size. Umarım öğretmen değilsinizdir
 • Metin Güngör
  4 ay önce
  Dünyada yaz tatilinde çalışan öğretmen yoktur. Dünyada ABD den sonra öğretmenlerin en fazla çalıştırıldığı ülke Türkiye'dir. ABD'de bile yaz tatili ve noel tatili bulunur. Sadece 4 gün daha fazla çalışıyorlar. Eğer zorla yaz tatilimizi elimizden alacaklarsa öldürsünler artık. Yaz tatili kafa dinleme içindir, çocuk gürültüsü çekmek kolay mı be ALLAH KAHRETSİN
 • bekir
  4 ay önce
  mesleki çalışmalarda mı yoksa 1 temmuz 1 eylül arası mı .daha ayrıntılı olursa iyi olur.
 • Af
  4 ay önce
  Nasıl olcak o iß
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Muğla'da deprem
Muğla'da deprem
İzmir’de öğretmen ve müdür arasında otopark kavgası
İzmir’de öğretmen ve müdür arasında otopark kavgası