"Yönetici mülakatlarının takipçisi olacağız"

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı eğitim kurumlarında yönetici görevlendirme sürecindeki mülakatlara ilişkin olarak Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici tarafından açıklama yapıldı.

"Yönetici mülakatlarının takipçisi olacağız"
18 Temmuz 2019 - 11:32

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak yönetici atama sürecindeki mülakatlar hakkında Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici değerlendirme ve hatırlatmalarda bulundu. MEB'de ilk defa yönetici görevlendirme sürecinin başladığını ifade eden Öğretici, daha önce verilen sözlerin tutulmasını istedi.

EKYS sonrasındaki mülakatlar için Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un daha önce yazılı sınav puanının aynısı verilecek ifadesini hatırlatan Öğretici, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Yıllardır ehliyet ve liyakati öteleyen yönetici atama anlayışından Milli Eğitim Bakanlığı'nın artık vazgeçmesini isteyen Öğretici, daha önce verilen sözlerin tutularak mülakatlarda EKYS puanının aynısının verilmesini beklediklerini söyledi.

Yönetici görevlendirmedeki mülakatların takipçisi olacaklarını belirten Öğretici, önümüzdeki mülakatın son olması ve mülakat uygulamasının tamamen ortadan kaldırılmasını istediklerini ve beklediklerini dile getirdi.

Bu haber 663 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum