Yönetici atamada torpili ispatladı: Allah'tan korkmuyor musunuz?

Yönetici atamaları için yapılan mülakatı kazanacak listelerin Eğitim Bir Sen tarafından önceden belirlendiği notere tasdik ettirilen listeyle ispatlandı.

27 Temmuz 2017 - 08:44 - Güncelleme: 27 Temmuz 2017 - 08:58

Silivri'deki okullara yönetici atamaları için yapılan mülakatı kazanacak listelerin Eğitim Bir Sen tarafından önceden belirlendiği notere tasdik ettirilen listeyle ispatlandı.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın 03-21 Temmuz 2017 tarihleri arasında gerçekleştirdiği Yönetici Adayları Sözlü Mülakatları ile ilgili olarak Eğitim Bir-Sen Silivri Şubesi yöneticilerinin hazırlayarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve İl Mülakat Komisyonu’na ulaştırılacağı iddia edilen “Torpil Listesi” Türk Eğitim-Sen'e ihbar edildi. Türk Eğitim Sen yöneticileri de mülakat sınavı öncesi bu listeyi notere tasdik ettirdi. 
Mülakat sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte listedeki sonuçların yüzde 100’e yakın bir bölümünün gerçekleşmesi üzerine Silivri’de görev yapan birçok eğitimci sosyal medya üzerinden sonuçlara tepki gösterdi. 
Bazı öğretmenlerin sosyal medya hesaplarından noter belgesini paylaşarak, altına da “Mülakatlarda torpil yapanlar-yaptıranlar için Sâlâlar okunduğunda puan çıktısını tabutuna yapıştırmak isterim! Münker ve Nekir görsün...” diye yazdıkları görüldü. 
Türk Eğitim-Sen 9 Nolu Şube Başkanı Enver Demir de konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı. 
Demir’in yazılı açıklaması şu şekilde: 
“ MEB'in 3-21 Temmuz 2017 tarihleri arasında gerçekleştirdiği, Yönetici Adaylarının Sözlü Mülakatları başladığında “ MEB'İN BÜYÜK SINAVI” başlıklı bir yazı kaleme almış ve Müdür / Müdür Yardımcısı adaylarının girecekleri mülakatlarda, komisyon üyelerinin hakkaniyet ölçülerine riayet edip-etmeyeceklerini, Bakanlığın bu sınavı geçip-geçemeyeceğini sormuştuk. Sadece sormakla kalmadık. Eğitim Bir sen Şube ve İlçe Yöneticilerinin hazırlayarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine iletilen ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince de İl Mülakat Komisyonlarına ulaştırılacağı iddia edilen listelerden biri olan Silivri İlçesi için düzenlenmiş olan “torpil listesi” tarafımıza ihbar olarak ulaşmıştır. Mülakat Komisyonunun, elimize ulaşan “torpil listesi” ne göre hareket edecek bir aczi yet içinde olabileceklerini düşünmemekle birlikte, geçmişte yaşananları da göz önüne alarak, “torpil listesi” ni mülakatlar başlamadan 3 gün önce, yani 30 Haziran 2017 de, Noter' e tasdik ettirdik ki, mülakatlar sonuçları açıklandıktan sonra, gelen ihbarın doğruluğunu teyit edelim. 
“YENİ KAPI RUHUNDAN, KAPI KULU RUHUNA DÖNÜŞ” 
MEB Yönetici Mülakat Sonuçları açıklandı ve gördük ki, mülakat komisyonları, Eğitim Bir Senin ellerine tutuşturduğu listeleri % 100 yakın onaylamışlar, paralel cemaatin elinden alınan ülkemizin kurumlarını paralel sendikaya teslim etmişlerdir. Mülakat ile memur alırken, yönetici atamak için mülakat yaparken, “bu bendendir” “benden değildir “ diye puan vermeyi hangi vicdan, hangi ahlakla açıklayacaksınız? 
Bu yaşanan haksızlıklara, hırsızlılara kim dur diyecek? 
Kim bu kepazeliğe sesini yükseltecek? 
Bu rezaletin,2010 Kpss hırsızlığıyla ne farkı var? Türk Eğitim - Sen olarak Kpss yolsuzluğunu ortaya çıkardığımızda, hırsızları savunanlar, şimdi kendileri hırsızlık yapıyor. 
Mülakat sonuçları adaletin öldüğünün resmidir. Bu sonuçlar “Yenikapı Ruhu” ndan çok uzak ve bize net bir şekilde göstermiştir ki, zaten sakat olan “Yenikapı Ruhu” aslına rücu etmiş, “Kapıkulu Ruhu”na dönüşmüştür. 
“AYNI TİYATRO SAHNELENMİŞTİR” 
Geçmiş dönemlerde de aynı oyunlar oynanmış, ele geçirdiğimiz listeleri savcılığa intikal ettirmiştik. Aynı tiyatro tekrar sahneye konarak, haksızlıktan, ötekileştirmeden vazgeçilmeyeceğini teyit etmişlerdir. Puan hesapları çok titizlikle yapılmış ve Eğitim Bir-Sen Üyeleri hariç neredeyse hiç kimsenin müdür olarak atanamayacağı bir sonuç ortaya konmuştur. Bu memlekete adaletle, hakkaniyetle hizmet edecek tertemiz, pırıl pırıl insanlar harcandı. Bilin ki, adaletli davranmadığınız, hakkını veremediğiniz o makamlar bir gün sizin başınıza büyük çorap örecektir. 
“YAPILAN HAKSIZLIKLARIN HESABINI MUTLAKA SORACAĞIZ” 
Türk Eğitim Sen olarak; ötekileştiren, ayrıştıran, dışlayan zihniyetle mücadelemize azim ve karalılıkla devam edeceğiz. Bu iş burada bitmeyecek, yapılan haksızlıkların ve rezilliklerin hesabını öbür dünyaya bırakmayacak ve mutlaka bu dünyada soracağız.”
Kaynak:http://www.supersilivri.com/egitim/allah-tan-korkmuyor-musunuz-h5397.html


ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • eren20
  3 ay önce
  Tüm ülke çapında torpil yapılmıştır.Bu anlayışla MEB ancak bu kadar ilerler.
 • osman
  3 ay önce
  Maalesef korku,çekinme bile kalmamış,açıktan söylüyorlar ve yapıyorlar.Sonra da cuma namazı ve diğer namazlarda af diliyorlar.Rabbim hepsine akıl fikir versin.Cumhurbaşkanı da metal yorgunluk diyor,adamlar canavar gibi çalışıyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2 Yeni KHK geliyor !
2 Yeni KHK geliyor !
"Dikkat, Fetö'cülere Af Hazırlığı!"