YÖK'ten İdari izin Ve Eğitim Genelgesi

  Yükseköğretim Kurulu başkanlığı tarafından idari izin ve eğitim öğretim işlerinin düzenlenmesi için 13 maddelik genelge yayımlandı.

YÖK'ten İdari izin Ve Eğitim Genelgesi
14 Mart 2020 - 08:41

  Yükseköğretim Kurulu başkanlığı tarafından idari izin ve eğitim öğretim işlerinin düzenlenmesi için 13 maddelik genelge yayımlandı.
  Kurul tarafından yayımlanan genelgeye göre 60 yaş üstü bazı çalışanlar mesaiye gelmeye devam edecek. YÖK Başkanı ve üyeleri, genel sekreter yardımcısı, daire başkanı, basın ve halkla ilişkiler müşaviri, hukuk müşaviri olarak görev yapanlar süreç içinde mesaiye devam edecek. 60 yaş üstü uygulaması bu çalışanlar için geçerli olmayacak.
Mesaiye Gelmeye Devam Edecekler
 Tüm dünyayı etkisi altına alaya başlayan corona virüsü ülkemizde de pek çok tedbirin alınmasını zorunlu hale getirdi. Ülke genelinde alınan tedbirlerden biri de Yükseköğretim Kurulu tarafından alındı. Kurul tarafından 13 madde olarak hazırlanan yönergede 60 yaş üstü çalışanlar için mesai durumu farklılık gösteriyor. YÖK idari izin genelgesi ve eğitim genelgesinde yer alan maddelere göre bazı çalışanlar 60 yaş üstü olsa da mesaiye devam edecek.
  Rektör, rektör yardımcısı, dekan, enstitü, yüksekokul, konservatuar, meslek yüksek okulu, bağımsız vakıf meslek yüksek okul müdürleri 60 yaşın üstünde olsa da mesailere gelmeye devam edecek. Yönergede Covid- 19 salgınından dolayı eğitime verilen ara yer alıyor. Salgından dolayı yüksekokullarda ve üniversitelerde eğitime 3 hafta ara verildi. Ayrıca yönergede 13 maddelik program iptali ve düzenlemeleri gibi maddeler yer alıyor. Özellikle topluluk halinde katılım gerçekleşecek programlar kurul tarafından iptal edildi.
 
Bu haber 1481 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum