erkek protez saçthemeforest temaları

YÖK'te Corona Toplantısı

  Ülkemizde yabancı öğrencilerin yoğunlukta bulunduğu üniversitelerin rektörleri ile toplantı düzenleyen Yükseköğretim Kurulu, toplantıda corona virüsü konusunu ele aldı.

YÖK'te Corona Toplantısı
13 Mart 2020 - 06:32 - Güncelleme: 13 Mart 2020 - 06:34


  Ülkemizde yabancı öğrencilerin yoğunlukta bulunduğu üniversitelerin rektörleri ile toplantı düzenleyen Yükseköğretim Kurulu, toplantıda corona virüsü konusunu ele aldı.
  YÖK Başkanı Yekta Saraç başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya öğrenci sayısı ve yabancı öğrenci sayısı yüksek olan 13 üniversitenin rektörü katıldı. Ayrıca alanında uzman akademisyenler de toplantıda yerini aldı. Basına kapalı şekilde gerçekleştirilen toplantıda corona virüsü salgını için karşı üniversitelerde alınacak tedbirler görüşüldü.
3 Buçuk Saat Sürdü
  Basına kapalı şekilde gerçekleştirilen toplantıda şu anda tüm ülkeyi alarma geçiren koronavirüs salgını konuşuldu. Üniversitelerde şimdiye kadar alınan ve alınması gereken tedbirler konusunda görüşme gerçekleşti. Toplantıya öğrenci sayısı yüksek olan ve yabancı örenci sayısı yüksek olan 13 üniversite rektörü katıldı. Arıca toplantıda üniversitelerde corona virüsü ile ilgili uzman değerlendirmesi için alanında uzman akademisyenler de yer aldı.
  Üniversitelerde bu güne kadar alınan tedbirlerin yanı sıra bundan sonra alınacak tedbirler de görüşüldü. Toplantı yaklaşık 3 buçuk saat devam etti. Basına kapalı şekilde gerçekleştirilen toplantıda aynı zamanda alınan tedbirler de ele alındı. Yapılan toplantı ardından herhangi bir açıklamada bulunulmadı. Tüm dünyayı etkileyen ve ülkemizde de vakanın tespit edilmesi ile önemli hale gelen koronavirüsü için tüm tedbirler konuşuluyor. Çin Wuhan kentinden dünyaya yayılan virüs salgını sonrasında bazı ülkelerde hayat durma noktasına geldi. Ülkemizde de eğitim alanlarında virüsün yayılma riski ele alınıyor.
 

Bu haber 875 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort