YKS Tercih Başvuruları Bugün Sona Eriyor

YKS tercih süreci bugün saat 23:59 itibariyle sona eriyor.

YKS Tercih Başvuruları Bugün Sona Eriyor
29 Temmuz 2019 - 10:14

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen 2019 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre belirlenen puanlar kapsamında üniversite tercih başvuru süreci bugün saat 23:59'da sona eriyor.

23 Temmuz 2019 tarihinde başlayan ve bugün saat 23:59'da sona erecek olan 2019 YKS tercihleri ÖSYM'nin “https://ais.osym.gov.tr” web sitesinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılarak gerçekleştiriliyor. Üniversite tercihinde bulunacak adaylar 2019 YKS kılavuzunda yer alan hususlara dikkat ederek gerekli kriterlere göre başvurularını yapmaları gerekiyor.

Yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından “https://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden yakın tarihlerde açıklanacak. YKS sonuçları ile ilgili olarak sonuç belgeleri düzenlenmeyecek ve adaylara gönderilmeyecek. Yurtdışında bulunan üniversitelere yerleşen adaylar içinse, gerekli olduğunda ya da adayın başvurusu halinde yerleştiği yükseköğretim programını gösteren bir yazı gönderilecek.

YKS sonuçlarının ise Ağustos ayı içerisinde Kurban Bayramı’ndan önce açıklanacağı tahmin ediliyor. Ancak şu ana kadar ÖSYM tarafından YKS sonuçları açıklanma tarihi ile ilgili herhangi bir resmi duyuru yapılmadı.

Bu haber 795 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort