Yılmaz Kandal Darbeyi Protesto İçin İstanbul'a Kadar Yürüdü

Yılmaz Kandal'dan Garbeyi Protesto İçin İstanbul'a Kadar Yürüdü

29 Temmuz 2016 - 23:07

Kocaeli Körfez Kızılay Şube Başkanı Yılmaz Kandal, 15 Temmuz'da girişilen ve başarısız olan darbeyi protesto etmek, şehitleri anmak ve Türkiye Cumhuriyeti'nin demokratik yapısını ve ülke bütünlüğünü savunduğunu göstermek için Körfez Kaymakamlığı'ndan Darbe girişiminin başladığı İstanbul Boğan Köprüsü'ne kadar yürüdü.

Körfezin sevilen ve saygı duyulan simalarından olan Yılmaz Kandal, demokrasi nöbetlerine ilginç ve anlamlı bir eylem ile katkıda bulundu. Bu güne kadar yapılmayan eylemi gerçekleştiren ve Türkiye Cumhuriyeti'nin bütünlüğüne sahip çıkarak darbe girişimini protesto eden Kızılay Başkanı'nı olayların başlangıç yeri olan köprü üzerine varınca hedefine ulaşarak eylemini şehitler için saygı duruşu ile tamamladı.

Kandal eylemine ilişkin şu açıklamayı yaptı;

15 temmuz günü gerçekleşen darbe girişimine karşı duruşumu göstermek ve şehitlerimizi anmak için 29 temmuz sabah 6:30 da Körfez İlçesinden başlayarak şehitler köprüsüne(boğaz köprüsü) yürüyeceğim . Olayların gerçekleştıği noktaya varınca saygı duruşunda bulunacak, şehitlerimiz ve ülkemiz için dua edecegım. Tahmini 22:30 sıralarında varmış olacagım yolculuğum yaklasık 100km sürecek. Yılmaz Kandal (Türk kızılayı körfez şubesi Başkanı)

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğretmenlere 3 yeni sınav görevi TIKLA BAŞVUR
Öğretmenlere 3 yeni sınav görevi TIKLA BAŞVUR
Liseye sınavla girişte başarı puanı yok
Liseye sınavla girişte başarı puanı yok