Yılmaz: 'Aldığımız eğitimden çok daha iyi bir eğitim vereceğiz'

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: - "Müfredatı çağın gerektirdiği bilgi ve becerileri içerir hale getirdikten sonra evlatlarımıza, bizim aldığımız eğitimden çok daha iyi bir eğitim vereceğiz"

11 Haziran 2017 - 22:13

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Türkiye'de eğitim alanında iyi bir mesafe alındığını belirterek, "Müfredatı da çağın gereklerine uygun hale getirdikten sonra evlatlarımıza, bizim aldığımız eğitimden çok daha iyi bir eğitim vereceğiz." dedi. Bakan Yılmaz, Batman'ın Kozluk ilçesinde Belediye Başkanı Veysi Işık'ın aracına yönelik terör saldırısında şehit olan 22 yaşındaki müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın'ın Osmancık ilçesindeki cenaze töreninin ardından Çorum Valiliğini ziyaret etti. Valilik Şeref Defteri'ni imzalayan Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2019'da Çorum'da tekli eğitime geçileceğini söyledi. 
Eğitimin kalitesi açısından tekli eğitimin önemli olduğunu vurgulayan Yılmaz, "Allah nasip ederse 2019 yılı sonuna kadar, hayırseverlerimizin de katkısıyla, devlet-millet iş birliğiyle Çorum'da hiçbir ikili eğitim kalmayacak. Tekli eğitime geçeceğiz. Bu da eğitimin kalitesini artırmak için olmazsa olmaz unsurlardan biridir." diye konuştu. Türkiye'de eğitim alanında iyi bir mesafe alındığını belirten Yılmaz, şöyle devam etti: 
"300 binin üzerinde yeni derslik yaptık, 560 binin üstünde yeni öğretmen ataması yaptık. Müfredatı da inşallah çağın gerektirdiği bilgi ve becerileri içerir hale getirdikten sonra evlatlarımıza, bizim aldığımız eğitimden çok daha iyi bir eğitim vereceğiz. Türkiye'nin önü aydınlıktır, açıktır. Bunu da eğitime borçluyuz." ifadelerini kullandı.
Ziyarette Bakan Yılmaz'a, AK Parti Çorum Milletvekilleri Salim Uslu ve Ahmet Sami Ceylan ile Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük eşlik etti.


ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN


 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • osman
    5 ay önce
    Denetimsiz,kontrolsüz,kuralsız,disiplinsiz hiç bir şey başarılı olamaz.Maalesef AKP'de bunların hiç biri yok,günlük sözde yönetim var.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları