YGS'ye girecek öğrencilere yeni kimlik uyarısı

YGS sınavına sayılı günler kala ÖSYM'den önemli açıklama geldi. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi, 2017 YGS adaylarına kimlik kartıyla ilgili duyuru yayımladı. Duyurunun detayları haberimizde..

YGS'ye girecek öğrencilere yeni kimlik uyarısı
22 Şubat 2017 - 10:34 - Güncelleme: 10 Aralık 2019 - 13:41
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi, 2017'de YGS'ye girecek adaylar için önemli bir duyuru yayımladı. Öğrencilerin kimlikleri, yeni kimlik kartı düzenleninceye kadar geçici kimlik belgesi kullanılmasının süresi uzatıldı. 

ÖSYM'nin duyurusu şöyle:

"Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından kimlik kartlarının yenilenmesi başvurularında yeni kimlik kartı düzenleninceye kadar düzenlenecek olan Geçici Kimlik Belgesinin kapsamı genişletilmiş olup daha önce 15 gün süreyle geçerli olacağı duyurulan belgenin, kişinin kimlik kartı teslim edilinceye kadar geçerli olması sağlanmış ve Yükseköğretim Geçiş Sınavına(YGS) girecek olan 1998-1999-2000 yılı doğumlu öğrencilerin kimlik kartlarının ”öncelikli “olarak basımı için gerekli sistemsel düzenlemeler yapılmıştır.

2017-YGS adayları, güncel fotoğraflı ve soğuk damgalı mevcut Nüfus Cüzdanları/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartları, geçerlilik süresi dolmamış pasaportları veya yeni kimlik kartları teslim alınıncaya kadar Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Geçici Kimlik Belgesi” ile sınava girebileceklerdir.


 
Adaylara önemle duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI"
Bu haber 1512 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum