YGS için yeni kimlik belgesi şart mı?

​YGS'ye artık sayılı günler kaldı. Öğrencilerin en çok merak ettiği konulardan biriside sınava giriş için gerekli olan kimlik kartı oldu. Öğrenciler için yeni kimlik şartı nedir? Yeni kimlik kartı şart mı? Haberin detayı ve eğitim haberlerini yakından takip etmek için bizden ayrılmayınız..

YGS için yeni kimlik belgesi şart mı?
25 Şubat 2017 - 20:00
ÖSYM bu konuyla ilgili detaylı bir duyuru yaptı, işte ÖSYM'nin kimlik açıklaması;

YGS'ye başvuran adaylar, yeni kimlik kartı teslim edilinceye kadar verilecek belgenin 15 gün geçerlilik süresinin kapsamı genişletildiği için "geçici kimlik kartı" ile de sınava girebilecek.

''2017 YGS Adaylarının Dikkatine!

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından kimlik kartlarının yenilenmesi başvurularında yeni kimlik kartı düzenleninceye kadar düzenlenecek olan Geçici Kimlik Belgesinin kapsamı genişletilmiş olup daha önce 15 gün süreyle geçerli olacağı duyurulan belgenin, kişinin kimlik kartı teslim edilinceye kadar geçerli olması sağlanmış ve Yükseköğretim Geçiş Sınavına(YGS) girecek olan 1998-1999-2000 yılı doğumlu öğrencilerin kimlik kartlarının ”öncelikli “olarak basımı için gerekli sistemsel düzenlemeler yapılmıştır.''

2017-YGS adayları, güncel fotoğraflı ve soğuk damgalı mevcut Nüfus Cüzdanları/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartları, geçerlilik süresi dolmamış pasaportları veya yeni kimlik kartları teslim alınıncaya kadar Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Geçici Kimlik Belgesi” ile sınava girebileceklerdir.

Kimlik kartları üzerine merak edilenler sosyal medya'da oldukça fazla konuşuluyordu. ÖSYM'nin bu duyurusu, birçok öğrencinin sorularına cevap verir nitelikte oldu.


Kaynak: www.egitimajansi.com
 
Bu haber 5817 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum