Kuzey Carolina'daki en son romanı Lumina'da yazar Mary Flinn, okuyucuları zaman içinde bir yolculuğa çıkarıyor. Lumina, her Cumartesi gecesi yirminci yüzyılın ilk yarısında Kuzey Carolina Wilmington'da dansların düzenlendiği güzel bir plaj pavyonuydu. Şimdi Flinn bizi genç bayanların boncuklu etek giydiği Kükreyen Yirmili günlerine geri dönüyor ve genç erkekler dans matronu bakmadığında gizlice viski yudumladı. İlk gerçek cinsel devrim, Yasak, cazın tanıtımı ve müziğin birçok beyaz ve Afrikalı Amerikalı için bir bağ oluşturduğu bir dönemdi.

Mary Flinn'in okuyucuları eski romanlar dünyasında bir kez daha büyülemek için bu şansın tadını çıkaracaklar. Lumina ilk tarihsel romantizm olmasına rağmen, eski favori karakterler görünüşlerini Elle McLarin ve bazı arkadaşları Nate, Anne Borden Montgomery (AB) ve Bay May - A Girl Like That şeklinde yaparlar. Hikaye, Anne Borden'in 1928 yazından itibaren annesinin günlüğüne ve amcasının mektuplarına dayanan bir roman bulmasıyla başlar. Dört arkadaş, Anne Borden'in verandasında oturmak ve romanı yüksek sesle okumak için bir rutin başlar. Bunu yaparken, okuyucular, günümüzün karakterlerinin dünyasındaki değişikliklere alternatif bakışlar alırken, aynı zamanda sevgiyi de duyuyorlar, ancak zaman zaman şok edici, Anne Borden'in amcası Kip ve annesi Sylvie ve hayatlarını değiştiren yaz hikayesi. /

Tüm merkezinde Wilmington'ın Wrightsville Plajı üzerine inşa edilmiş muhteşem dans pavyonu Lumina var.

Kip'in romanda da açıkladığı gibi, "Lumina biraz eğlenmek ve gençlerin mutluluğunu kutlamak için dışarıda olan gençler için harika bir ekolayzır. Grupların en iyileri yaz ve binlerce insan için hayat turistleri ve yerliler, orta sınıf ve aristokratların tüm yürüyüşleri, bir Cumartesi gecesi akşamları dans etmeye geliyor. Lumina'da birçok romantizm doğdu, size söyleyeceğim. " Aynı zamanda heyecan ve kaçış için de bir yer. Kip, romanın bir noktasında, sekiz ile gece yarısı arasındaki saatlere atıfta bulunarak, "Dört saat daha mükemmeldik" diyor. Hayatın mükemmel göründüğü bir zamandı.

Danslarda biriyle tanışabileceğiniz bir zamandı. Kip ve Sylvie orta sınıf bir aileden geliyor. Babalarının bir giyim mağazası var, ancak Lumina'da, Kuzey Carolina'daki en zengin insanlar, Vanderbilts'in arkadaşları ve hem çekici hem de çekici olan Carmichaels-erkek kardeşi ve kız kardeşi Clifton ve Catherine ile dirsek ovma şansı var. yüzey. Kip anında Catherine'e vurulur ve onunla kasırga romantizmine başlar. Clifton, böyle yakışıklı bir beyefendinin onunla ilgilendiğine inanamayan Sylvie'ye sürüyor.

Ama hem Clifton hem de Catherine şeytanlarına sahipler ve roman ilerledikçe genç çiftleri tehdit eden sırlar ortaya çıkıyor 'ilişkiler.

Lumina kaçmak için mükemmel bir kitap ve yine de Fitzgerald'ın yazdığı kadar ciddi bir kurgu.

Komşular gerçekten birbirleriyle konuşmak için zaman ayırdığında bir geçmişi hatırlayan bir verandada geçirilen hoş akşamlar var. Hızlı arabalar ve kısa etekler var ve karakterler ne kadar donmalarını isteseler de dünyanın değiştiğine dair bir his var.

Her sayfa hayat, özlem ve romantizm ile canlı ve Flinn biliyor Hikayeyi nasıl hızlandıracağımız, böylece okuyucular her şey çok yoğun olduğunda havaya çıkabilmeleri için bizi sürekli endişede tutarken.

Excel, Word ve PowerPoint’de Şablonlar Nasıl Kullanılır? Excel, Word ve PowerPoint’de Şablonlar Nasıl Kullanılır?

En sevdiğim bölüm, çağın büyük dansı Shag - Korsanların Bayramını takiben tanıtıldı. Tarihi ve kurguyu zahmetsizce harmanlayan doruğa mükemmel bir oluşum. Sevişme'ye aşina değilseniz, büyük bir şey gibi gelmeyebilir, ancak romanı okuduğunuzda, bu sahneler sırasında bektaşi şişlikleri alacaksınız. Flinn, hikayesinin nasıl hızlanacağını bilir, böylece okuyucular kendilerini bir rollercoaster kullanıyormuş gibi heyecanla çaresizce yakalanırlar. Zaman dondurulamaz, ancak romanda bu sahneler o kadar yoğun olur ki, hatırlanacak altın anlar olarak okuyucunun hafızasında kalıcı olarak kazınırlar. ok az romancı bu yeteneğe sahiptir ve Flinn her şeyi zahmetsiz görünmesine rağmen, yıllarca ustalığına hakim olmanın sonucudur.

Hollywood böyle hikayeler anlatmak için ölüyor.