Yeni Öğretmen Önlükleri Ne Zaman Kullanılacak?

Öğretmen önlükleri için yoğun şekilde yenileme talebi gelmişti. Bu talep doğrultusunda önlükler yeniden tasarlandı.

Yeni Öğretmen Önlükleri Ne Zaman Kullanılacak?
14 Kasım 2019 - 17:26 - Güncelleme: 17 Kasım 2019 - 03:25

Öğretmen önlükleri için yoğun şekilde yenileme talebi gelmişti. Bu talep doğrultusunda önlükler yeniden tasarlandı. Önlükler Adile Sultan Kasrı Öğretmenevi’nde düzenlenen program ile herkese tanıtıldı. Önlükler dünyaca ünlü Ayşe ve Ece Egeli tarafından tasarlandı. Tasarımlar 1 erkek modeli ve 2 farklı kesim ile de kadın modeli olmak üzere 3 farklı şekilde tasarlandı. Önlükler İstanbul içinde ilk dönemden itibaren denenmeye başlayacak. Bu deneme ile görüşler alınacak ve revizyonlar yapılacak. Yapılacak son düzeltmeler ile ikinci dönem önlükler hazır hale gelmiş olacak.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Tanıttı
Öğretmen önlükleri için tanıtım programında Mili Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da yer aldı. Selçuk konu ile ilgili açıklamalarda da bulundu. Bir yıl önce eğitimde revizyondan bahsedildiğini söyleyen Selçuk, sanattan teknolojiye her alanda yeniliği üzerlerine aldığını söyledi. Selçuk, şimdi de yeni önlükler ile sınıfta, okulda ve tasarım atölyelerinde olduklarını ifade etti.

Beyaz Önlük Tercihen Giyilecek
Milli Eğitim Bakanı Selçuk 1 yıldır “ 1 milyon öğretmen 1 milyon fikir” projesi ile öğretmenlerin fikirlerini aldıklarını söyledi. Selçuk önlüklerin çalışma rahatlığını sağlayacağı belirtildi. Ayrıca önlükler tüm öğretmenler tarafından kullanılmak zorunda da değil. Selçuk tarafından yapılan açıklamaya öre sadece ihtiyaç duyan ve giymek isteyen öğretmenler önlükleri giyecek. İstanbul için ilk pilotlama sonrasında önlükler asıl şekillerini de almış olacak.

Bu haber 1235 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort