Yeni müfredat ne zaman uygulanacak ?

MEB yeni müfredata ne zaman geçeceğini duyurdu. Yeni eğitim öğretim yılına girilmesiyle birlikte birçok yenilikte beraberinde gelecek. İşte o değişiklikler ve yeni müfredat. İşte detaylar ve birçok eğitim haberleri için öğretmenlersitesi.com'dan ayrılmayınız...

04 Şubat 2017 - 18:41 - Güncelleme: 04 Şubat 2017 - 23:32

Milli Eğitim Bakanlığı, ellinin üzerinde ders müfredatını güncelleyerek kamuoyunun görüş bildirmesi için askı sürecini başlatmıştı. MEB tarafından belirlenen süreye göre 10 Şubat 2017 Cuma günü itibariyle askı süreci tamamlanacak ve bu tarihten sonra artık görüş bildirilemeyecek. Bu aşamadan sonra devreye Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı komisyonları girecek ve gelen görüşler doğrultusunda son değerlendirmeler yapılarak şubat ayını sonu itibariyle yeni müfredat açıklanacak.

MEB'den yapılan açıklamalara göre güncellenen öğretim müfredatı, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılından itibaren uygulanacak. Yeni müfredat için kademeli bir geçiş öngörülüyor. Böylece belirlenen kazanımlarda da bir çakışma olmayacak. Kademeli geçiş uygulanacağı için önümüzdeki eğitim ve öğretim yılından itibaren 1, 5, ve 9. sınıflar yeni müfredatla tanışacaklar. Ara sınıflarda okuyan öğrenciler ise bir sonraki öğretim kademesine geçtiklerinde yeni müfredatla tanışacaklar. Güncelenen öğretim programları, kademeli geçiş şeklinde uygulanacağı için Bursluluk ve TEOG sınavlarıyla ortaöğretim son sınıflarda uygulanan YGS ve LYS sınavlarını etkilemeyecek.

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

 
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINI


Öğretmenlere ikramiye    Öğretmenlerin görev alabileceği 2017 sınav takvimi    Öğretmenlere bir eğitim daha geliyor

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yaralı köpeğin röntgen filmindeki görüntü şoke etti
Yaralı köpeğin röntgen filmindeki görüntü şoke etti
THY, İtalya seferlerini iptal etti
THY, İtalya seferlerini iptal etti