Yeni Bir Dil Öğrenmenin 5 Altın Kuralı

Yeni Bir Dil Öğrenmenin 5 Altın Kuralı
15 Kasım 2018 - 14:50 - Güncelleme: 15 Kasım 2018 - 15:28
İşiniz veya özel hayatınız için yeni bir dil öğrenmek istiyor olabilirsiniz.
Bugüne kadar bir çok yöntemi denemenize rağmen hala istediğiniz seviyede değilseniz, aşağıdaki 5 altın kuralı yerine getirmiyorsunuz demektir. Dünyaca dil bilimciler tarafından olmazsa olmaz 5 altın kural şöyle;


Her gün muhakkak zaman ayırın: Öğrenmeye başladığınız dile her gün vakit ayırmaya çalışın. Her hafta 3 saat çalışmak yerine her gün 20 dakika çalışmak daha faydalı olacaktır. Önemli olan bir seferde uzun süre çalışmak değil, her gün azda olsa vakit ayırmaktır.Öğrenmekte olduğunuz dilde Müzik, radyo dinleyin ve televizyon, film seyredin:  İzlemekten yada dinlemekten keyif aldığınız türde müzik dinlerin, yabancı dizi, film izleyin. Öğrenme sürecini hayatınızın içine ne kadar dahil ederseniz o kadar hızlı ilerlerseniz.
Eğlenceli oyunlar oynayın: Yabancı dili öğrenirken eğlenebilmek eğitim sürecinin stresi ortadan kaldırıcı etkiye sahiptir. Örneğin oyunlar, hikayeler, bilmeceler, tekerlemeler (söylemesi zor sözcükler), şakalar ve aklınıza gelebilecek diğer eğlenceli yöntemleri deneyebilirsiniz.İnterneti kullanın: Dil için interneti kullanın. İnternet üzerinden, hareket halindeyken bile eLLC dil öğrenme programı ile bir yabancı dil öğrenme şansınız var. eLLC Mobil uygulaması ile dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde öğrenmeye devam edebilirsiniz.
Konuşmaktan asla çekinmeyin: öğrendiğiniz her yeni kelime cümle ve kalıbı kullanacak fırsatlar yakalayın. Konuşmaya başlamak için mükemmel olmayı beklemeyin, unutmayın denemediğiniz sürece mükemmel konuşma seviyesine asla gelemezsiniz.

İngilizce Öğrenme Programı
 
Bu haber 1261 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum