İlk ATama Öğretmenler derse ne zaman girebilir. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, göreve ilk atanan öğretmenlerin hemen derse giremeyeceklerini söyledi. Öğretmenlik Meslek Kanunu ile birlikte göreve yeni başlayan öğretmenlerle ilgili yeni düzenlemeler olduğunu açıklayan Özer şunları söyledi:

Öğretmenlik Meslek Kanunu ile ilgli üreçleri yönetirken, 60 yıllık bir deneyimden yaralandık. Eleştirileri haksız buluyorum. Milli Eğitim Şuraları, ülkedeki tüm STK'ların, öğretmenlerin ve eğitimle ilgili herkesin katılımına açık şeffa bir süreçte ilerledi. 3 Şubat'ta yasalaştı. Tüm paydaşların fikirleri alınarak hazırlandı.

Sözleşmeli öğretmen ve kadrolu öğretmen arasında bir ayrım yok. 3+1 kalmak suretiyle sözleşmeli öğretmenlerimize bazı haklar getirdik.

İyileştirme olabilmesi için yapıcı eleştirilerin olması gerekiyor. Öğretmenlik Meslek Kanunu'nda mevcut öğretmenlerin hiçbir hak kaybı olmadı. Hatta, yeni öğretmenler için bir iyileştirme söz konusudur.

Eğitime hazırlık ödeneği için Bakanlıktan resmi yazı Eğitime hazırlık ödeneği için Bakanlıktan resmi yazı

İLK ATAMA ÖĞRETMEN DERSE NE ZAMAN GİREBİLİR

Bakan Özer: Öğretmenler artık atandıktan sonra hemen derse girmeyecek. 1 sene sonunda şartları yerine getirenler kadroya geçecek.