Yeni atanacak 20.000 öğretmenin net maaşı ve ek ders ücreti açıklandı

Sözleşmeli Öğretmen atamasında en çok merak edilen konulardan biri ise net maaş ve ek ders ücretleri oldu. Yeni göreve başlayacak öğretmenlerin maddi gelirleri ne kadar olacak?

12 Temmuz 2018 - 13:17 - Güncelleme: 12 Temmuz 2018 - 14:29

Yeni göreve başlayacak öğretmenlerin maddi gelirleri ne kadar olacak? 2018 yılı itibariyle sözleşmeli öğretmenlerin net maaşları 3.136,09 TL olarak belirlenmişti. Temmuz sonu Ağustos başı gibi göreve başlaması planlanan 20.000 sözleşmeli öğretmenin net maaşı Temmuz zammı ve enflasyon farkı ile birlikte 3.375-3..490 TL arasında olacak. Sözleşmeli öğretmenlerin ek ders ücretleri ise SGK kesintisinden dolayı ders başı 11.95 TL olarak ödenecek. Kadrolu öğretmenlere bilindiği üzere ders başı 13.90 TL ödeme yapılıyor. Bu anlamda sözleşmeli öğretmenlerin maddi kaybı uzun vadede fazla olacak. Sözleşmeli öğretmenlere kadrolu öğretmenler gibi haftalık 3 ek ders saati nöbet ücreti ödenecek. Sözleşmeli öğretmenler de kadrolu öğretmenler gibi hafta sonu destekleme ve yetiştirme kursu açabilecek ve bu kurslardan 2 katı ek ders ücret alabilecek. Yeni atanacak öğretmenlerin branşları, aylık ek ders ve DYK saat sayıları dikkate alındığında aylık gelirlerinin 3.500-5.000 TL arasında değişiklik göstereceği düşünülüyor.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Niyazi can
  2 ay önce
  Eğitimci arkadaşım negüzel kendine yontmuşsun herşeyi mum ışığında hizmet veriyormuş :))bedava öğretmenlik yaptığınız için bu ücretli öğretmenlik var zaten sen kendi emeğine sahip çıkmazsan bedava çalışırsın böyle girdin kps ye en düşük puanı aldın atanma şansın yok yapcak bir işin yok bedava çalışayım ama öğretmen olayım mantığıyla şimdi gelmişin kadro istiyorsun kadro verilmesi kesinlikle haksızlıktır bedava çalışarak kadro almaya çalışacağına kpss den yüksek puan al meslektaşlarından daha iyi olduğunu kanıtla kadroyu al. Bu ücretli öğretmenlikde onaylanırsa artık herkes 5 yıl bedava öğretmen olarak çalışsın sonra kadro alırsın sonra maaş alırsın anlayışı onaylanmış olur.
 • EĞİTİMCİ
  2 ay önce
  Sayın Bakan Eğitimin içinden gelmiş biri olarak öğretmen dostu olduğunu söyledi.Öyleyse yıllarca milli eğitimin arka planda ek*** ücret,düşük sigorta ile kimsenin gitmediği yerlerde görev yapan,teröre,dağ köylerine aldırmayan,devletin imkanlarının o köylere ulaşmadığı veya az ulaştığı şartlarda mum ışığı ile mücadele veren ve şuan itibariyle şartları tutup mülakat tarihlerini bekleyen(10095 kişi),tecrübeli bütün ücretli öğretmenleri sözleşmeli öğretmenliğe geçirerek gerçek öğretmen dostu olduğunu göstermelidir.Çünkü yakın tarihde hükümet 1 milyon vasıfsız,tahsilsiz vs taşeron personele kadro vermiş,milli eğitim bünyesinde çalışan taşeronlar elini kolunu salla*** sadece göstermelik bir sınavla evraklarını idareye vermek suretiyle kadro almışlar ve bu durumu şartları tutan ücrtli öğretmenler seyretmekle yetinmişlerdir.Diğer bakanlıklarda aynı şekilde bu durumda olan personellerini mağdur etmemişlerdir.Sayın Bakan bu emektarları sözleşmeli öğretmenliğe geçirerek hem bu insanların mağduriyetini giderip,emeklerini boşa çıkarmayıp,hemde öğretmen açığını tecrübeli öğretmenlerle. gidermelidir.Saygılarımla.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kars'ta kaybolan Sedanur'un cesedi bulundu... Cesedin üzeri...
Kars'ta kaybolan Sedanur'un cesedi bulundu... Cesedin üzeri...
Günün En Acı Haberi.
Günün En Acı Haberi.