Yeni açılacak ve kapatılacak dalları MEB açıkladı

Millî Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, Daire Başkanı Mehmet Salih Canbal imzasıyla "Alan/Dal Açılması ve Kapatılması" başlıklı bir yazı yayımlayarak okullarda açılacak ve kapatılacak dalları açıkları. Yazının içeriğinden dikkat çeken noktalar şunlar oldu:

21 Mart 2017 - 09:10

1. İzmir/Karşıyaka Mehmet Ali Lahur Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesindeki bilişim teknolojileri alanında okutulan Çincenin kademeli olarak kapatılması.

2. İstanbul/Beşiktaş Etiler Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesindeki alan ve dallarda okutulan yabancı dillerin yanında Konaklama ve Seyahat Hizmetleri alanı ve dallarında Almanca ve Yiyecek İçecek Hizmetleri alanı ve dallarında da Rusça yabancı dillerinin açılması.

3. Artvin/Arhavi Orhan Yücel Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi öğretim türünün kız olarak değiştirilmesi.

4. Kapatılan Kayseri/Bünyan Güllüce Velioğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi bünyesindeki Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanında öğrenim görmekte olan öğrencilerin mezun olduktan sonra kapatılmak üzere Erken Çocukluk Eğitimi dalının açılması.

5. Zonguldak/Kilimli Kilimli Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde yabancı dili İnilizce eğitim vermek üzere Anadolu Meslek Programında Maden Teknolojisi alanı Madencilik dalı açılmasına ve söz konusu okulun donatımının Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğünce karşılanmasına.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları