Yaz tatilinin başlamasına sayılı günler kaldı. Öğrenciler, öğretmenler ve veliler yaz tatilinde ödev, ders olup olmayacağını merak ederken açıklama milli eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den geldi. Bakan Yusuf Tekin, yaz tatilinde öğrencilerin ders yapmamasını açıklarken tatilde yapılacak olanlara da değindi. İşte Bakan Yusuf Tekin'in yaz tatili ile ilgili açıklaması:

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, “Çocuklarımızın sanatsal ve sosyal aktivitelerle, ülkemizin güzelliklerini görerek güzel bir tatil yapmalarını arzu ediyorum. Veliler de çocuklarını bu şekilde yönlendirmeli. Bu da eğitimin bir parçası” ifadelerini kullandı.

Bakan Tekin,"Çocuklarımız yaz aylarını tatil yaparak geçirsinler. Okul ve ders dışında okuyarak başka türlü etkinliklerle sosyal aktivitelerle, sanatsal aktivitelerle ülkemizin güzelliklerini görerek güzel bir tatil yapmalarını arzu ediyorum. Velilerden de çocuklarına, öğrencilerimize bu şekilde bakmalarını ve yönlendirmelerini tavsiye ediyorum. Bu da eğitimin bir parçası." diyerek yaz tatili ile ilgili yapılması gerekenleri vurgu yaptı.

2024 Haziran öğretmen semineri tarihi konuları programı son gelişmeler 2024 Haziran öğretmen semineri tarihi konuları programı son gelişmeler