Milli Eğitim Bakanlığı MEB'den 81 ilde, Türkiye genelinde bütün okulları, öğrencileri ve öğretmenleri ilgilendiren önemli karar. Yaz tatili öncesinde öğrencilerin dersleri bir hafta önceden bitirilecek. İşte detaylar:
Milli Eğitim Bakanlığı, 2023-2024 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte gerek öğretmenlere gerek öğrencilere ve gerekse derslere yönelik önemli kararlar aldı. Bakanlık alınan bu önemli kararları uygulamaya devam ediyor. Yaz tatilinin yaklaştığı şu günlerde öğrencileri ilgilendiren yeni karar uygulamaya sokulacak. Bakanlığın önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili açıklama yapması bekleniyor. Yeni kararla birlikte öğrencilerin yaz tatili öncesinde derslerinin bir hafta önce bitirilmesi sağlanacak. Öğrenciler yaz tatilinden bir hafta önce bütün dersleri işlemiş olacak ve son haftaya ders kalmayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan yeni kararla birlikte yaz tatilinden hemen önce öğretmenler bütün derslerin konularını işleyecek ve son haftaya ders bırakmayacak. Yeni uygulama doğrultusunda öğrencilere sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler yaptırılacak. Bu uygulama beş gün sürecek. Böylece okullarda bir hafta boyunca ders yapılmayacak. Öğrencilerin bu uygulamayla birlikte okulu daha fazla sevmeleri, okula daha fazla ısınmaları ve daha sosyal bir hafta yaşamaları hedefleniyor. Bakanlık tarafından başlatılan ve 2023-2024 eğitim öğretim yılının birinci döneminin son haftasında ani bir kararla açıklanan uygulama birinci dönemde başarıyla uygulanmıştı.

Eğitim Gücü Sen Samsun Şubesi Açıldı Eğitim Gücü Sen Samsun Şubesi Açıldı

Yeni uygulamayla birlikte son hafta ders yapılmayacak ancak öğrencilerin okula gitme zorunluluğu devam edecek. Öğrencilere yönelik yapılacak olan sportif, kültürel ve sosyal etkinliklerde yoklama alınacak. Okula gitmeyen öğrenciler yok yazılarak devamsızlığı sisteme işlenecek.