Yaz saati uygulamasının değiştirilmemesi nedeni ile öğrencilerin ve çalışanların evden erken çıkması konusunda video paylaşan Kemal Kılıçdaroğlu'na Enerji Bakanından açıklama gelirken, MEB henüz açıklama yapmadı.

Cumhuriyet’in haberine göre; Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili Sibel Özdemir’in bütçe görüşmelerinde kalıcı yaz saatiyle ilgili sorusuna yazılı yanıt veren Dönmez, bu uygulama ile

“ülke nüfusunun daha büyük bir bölümünün gün ışığından daha fazla faydalandığını” savundu. Dönmez, “Saat değişimlerinin getirdiği kaygı, stres, depresyon gibi olumsuzlukların sabit saat uygulamasında daha az yaşanacağı ortaya konulmuştur” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ise kendisine bu konuda yöneltilen sorulara şimdiye kadar cevap vermedi.  Fahrettin Dönmez'den aldığı yanıtı değerlendiren Özdemir,

Uzman ve Başöğretmen net tazminat ücreti belli oldu Uzman ve Başöğretmen net tazminat ücreti belli oldu

“Özellikle gelişme çağında olan çocuklar karanlıkta okula gidiyor. alışan kadınlar karanlıkta işe gidip karanlıkta evlerine dönüyor. Bu durum, can ve mal güvenliklerini tehlikeye atıyor” dedi. Özdemir, “Türkiye de bir an önce yaz-kış saati uygulamasına geçmelidir” çağrısını yaptı.