erkek protez saçthemeforest temaları

Yarıyıl Tatilinde 60 Bin Atama

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan öğretmen atamaları ile ilgili yorumda bulundu. Geylan, MEB tarafından yarıyıl tatilinde 60 bin öğretmenin atanması gerektiğini vurguladı.

Yarıyıl Tatilinde 60 Bin Atama
14 Kasım 2019 - 14:57 - Güncelleme: 17 Kasım 2019 - 03:33
Kamuoyu Yoklaması Yapıldı
Türk Eğitim-Sen tarafından her yıl olduğu gibi bu yıl da kamuoyu yoklaması yapıldı. Bu yoklama ile sosyo-ekonomik sorunlar tespit edildi. Talip Geylan yapılan bu anket ve araştırmaların sonucunun kamuoyu ile paylaşılacağını belirtti. Milli Eğitim Bakanı tarafından atamalara ilişkin değerlendirmeler de Geylan tarafından değerlendirildi.

Bakanın Atamalara Karşı Direnç Göstermesi Gerekiyor
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmen ihtiyacının fazla olduğunu söylemişti. Fakat ihtiyaç duyulan öğretmenlerin hepsinin atanmasının bütçe ve hükümet ile alakalı olduğunu da belirtmişti. Bu konuda yorum yapan Geylan, Bakan Selçuk’un öğretmenler için daha talepkâr davranması gerektiğini söyledi. Sadece bakanın imzası ile bu kararın verilmediğinin de farkında olduklarını belirtti. Fakat bakanın bu konuda 20 bin atamaya karşı direnç göstermesi gerektiğini de sözlerine ekledi.Hali hazırda 400 bin öğretmen atanmayı bekliyor. Bu sayıda atama sayısının bir an önce artması gerektiğini ortaya koyuyor. 400 bini aşkın öğretmenin ortak talebi atama sayısının artması yönündedir. Geylan, bakan Selçuk için bu sayının büyük bir destek olacağını da söyledi. Talip Geylan, bakanın bu konuda son derece ısrarlı olması gerektiğini de vurguladı. Atama bekleyen öğretmenlerin de beklentilerini dile getirdi.
Bu haber 1471 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort