Osmaniye'deki çadır kentte çocuklara ponylerle "atlı terapi" Osmaniye'deki çadır kentte çocuklara ponylerle "atlı terapi"

Son yıllarda ara tatil haricinde 5 günlük iki tatil de uygulanmaya devam ediyor. Dönem ortasında uygulanan bu tatillerde öğrenciler 1 hafta boyunca okula gitmiyorlar. Nitekim bu yöntem Avrupa’da dahil bir çok ülkede bu sistem uygulanıyordu.

Sömestr tatili 1 ay oluyor! Öğrenciler tatile doyacak!

Bazı ülkeler bu sistemi değiştirmeye karar verdiler. Aralarında Türkiye’nin de rol model olarak gördüğü ülkeler ara tatilleri sömestr tatiline dahil ederek süreyi 1 aya uzattılar. Bu sayede öğrencilerin daha verimli bir kış tatili yapması planlanıyor..

Tatilin bir aya yükseltilmesinde kış tatilinin öne çıkarılması ve turizmin canlandırılması gibi kriterler de söz konusu olabiliyor..

Benzer bir uygulama Türkiye’de de uygulanabilir. ünkü Türkiye genel olarak eğitim tarzında batıyı takip ediyor. Peki sizce ara tatillerin kaldırılarak sömestr tatiline dahil edilmesi mantıklı mı? 1 aylık sömestr tatili mi daha iyi olurdu yoksa mevcut sistemdeki 1’er haftalık 2 ara tatil ve 2 haftalık sömestr tatili daha mı iyi?