'Yarış Atı Değil Oyun Çocuğuyuz Projesi' Birincisi Çivril Yahyalı İlkokulu

Denizli'nin Çivril İlçesi Yahyalı İlkokulu, Hürriyet tarafından Türkiye genelinde düzenlenen 'Yarış Atı Değil Oyun Çocuğuyuz Projesi'nde birinci oldu.

02 Haziran 2017 - 12:09

HÜRRİYET Gazetesi ve Öğretmen Akademisi'nin '24 Kasım 24 Hayal' adı altında düzenlediği proje yarışmasında 'Yarış Atı Değil Oyun Çocuğuyuz Projesi' ile birinci olan Denizli'nin Çivril ilçesindeki Yahyalı İlkokulu, oyun salonuna kavuştu. Okula, Hürriyet Gazetesi ve Çivril Belediyesi'nin katkılarıyla yaptırılan oyun sınıfı törenle hizmete açıldı.
Hürriyet Gazetesi ve Öğretmen Akademisi tarafından bir süre önce 24 Kasım 24 Hayal Proje Yarışması düzenlendi. Yarışmaya Türkiye genelinde 500 proje katıldı. Jüri tarafından yapılan değerlendirmede Denizli'nin Çivril ilçesindeki Yahyalı İlkokulu'nun 'Yarış Atı Değil, Oyun Çocuğuyuz Projesi' birinci seçilerek, desteklenmeye layık görüldü. Bu kapsamda Hürriyet Gazetesi ve Çivril Belediyesi'nin desteğiyle öğrenciler için Yahyalı İlkokulu'nda, içinde mini golf, tırmanma duvarı, satranç, geleneksel Türk zeka oyunlarının yer aldığı oyun sınıfı oluşturuldu.
TÖRENLE AÇILDI
Okula kazandırılan oyun sınıfı düzenlenen törenle hizmete açıldı. Okul bahçesinde düzenlenen törene Çivril Kaymakamı Armağan Önal, Çivril İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özcan, Çivril İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Ahmet Kemal Balcı, Yahyalı İlkokulu Müdürü Emrah Dal, Hürriyet Gazetesi'ni temsilen DHA Denizli Büro Şefi Osman Nuri Boyacı, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törende oyun sınıfının açılmasına destek veren Hürriyet Gazetesi adına Osman Nuri Boyacı'ya teşekkür plaketi verildi. Ardından oyun salonunun açılışı yapıldı. Kaymakam Armağan Önal, kadın velilerden bazılarını yanına çağırarak kurdeleyi birlikte kesip, oyun sınıfını gezdi. Yahyalı İlkokulu Müdürü Emrah Dal'dan 62 bin liraya mal olan oyun salonu ile bilgi alan Kaymakam Önal, daha sonra öğrencilerle bir süre satranç oynadı.
HEDEF OYUN DOSTU OKUL
Projeyi okuldaki öğretmenlerle birlikte hazırladıklarını belirten Yahyalı İlkokulu Müdürü Emrah Dal ise Hürriyet Gazetesi'nin desteğiyle yapılan oyun sınıfının amacının, öğrencilerin yarış atı olarak yetişmemesi, okuldan kaçarak devamsızlıkların artmaması ve kötü alışkanlıklardan uzak durması olduğunu söyledi. Dal, projeyle hedeflerinin eğlenceli, sıra dışı ve oyun dostu bir okul yaratmak olduğunu kaydetti.YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Metin Uca'nın paylaştığı evde kalmış kızı evlendirme ritüeli
Metin Uca'nın paylaştığı evde kalmış kızı evlendirme...
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi