Kasım ara tatili bugün sona erdi. Ancak olumsuz hava koşulları nedeniyle İstanbul'da okulların tatil edilip edilmediği konusu merak ediliyor. İstanbul'da yoğun yağmur yağışının olması ve şiddetli rüzgar ile birlikte fırtınanın olması okulların tatil edilip edilmeyeceği konusunu gündeme getirdi. İşte son dakika gelişmelerini detayları:
İstanbul’da etkili yağmur yağışı ve fırtına nedeniyle Hayatını olumsuz etkileniyor. İstanbul Valiliği ile 20 Kasım Pazartesi İstanbul'da yarın okullar tatil edildi mi, öğrenciler yarın ders başı yapacak mı?

Pazartesi İstanbul'da okullar tatil mi edildi sorusu özellikle İstanbul ve Marmara bölgesinde yaşayan ve okula devam eden öğrenciler ile velileri tarafından son dakika yanıt aramaya başladı. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bir süredir hava durumu ile ilgili sık sık uyarılarda bulunurken, İstanbul'da sağanak ve sel uyarısı verildi. Uyarının ardından İstanbul'da yağışlar başladı ve bir çok yerde su baskını yaşandı. İstanbul genelinde olumsuz hava koşulları devam ederken ilk tatil haberi İstanbul'un ile ilçesine geldi.

İstanbul’da eğitim öğretim hizmeti veren Okullarda ilkokul, ortaokul ve liselerde ara tatil bugün sona ererken, normal şartlarda okullar 20 Kasım 2023 tarihinde eğitime başlayacak. Şile ilçesinde okullar 20 Kasım 2023 pazartesi günü bir gün süreyle tatil edildi.
 

Okulların ilk tatili haberi İstanbul Şile'den geldi

İstanbul’da yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle okullara tatil haberi geldi. Açıklamada yarın okulların tatil edildiği bildirildi. İşte detaylar

İstanbul, olumsuz hava koşulları ile mücadele ediyor. Yaşanan yoğun yağışlar nedeniyle bazı yerlerde su baskınları ve seller yaşanırken şiddetli rüzgâr ve fırtına hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. İl genelinde yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle okulların tatil edilip edilmeyeceği merak ediliyordu.

Nefesler tutuldu üç günlük tatil için geri sayım başladı Nefesler tutuldu üç günlük tatil için geri sayım başladı

İstanbul'un Şile ilçesinde yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle okulların yarın tatil edildiği bildirildi.

tatili ile ilgili olarak yapılan açıklamada 20 Kasım 2023 pazartesi günü olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği duyuruldu.

SON DAKİKA İSTANBUL'DA YAĞIŞ VE FITRINA NE ZAMAN BİTECEK?

İstanbul'da sağanak yağışlar Pazar günü 16.00 gibi sona ermesi bekleniyor.

20 KASIM 2023 OKULLAR TATİL Mİ?

İstanbul Valiliği tarafından şile ilçesinde tatil kararı verilirken diğer ülkelerle ilgili okulların tatil edildiği bildirilmedi. Gelişme olduğunda haberimizi güncelleyeceğiz. Bu nedenle sitemize takipte kalınız

OKULLAR 20 KASIM PAZARTESİ GÜNÜ EĞİTİME AÇILACAK MI?

Milli Eğitim Bakanlığı MEB çalışma takvimine göre kasım ara tatili bitmesine ardından dönem başında açıklanan takvim aynı şekilde uygulanacak. 
Ancak şimdiye kadar Zonguldak ve İstanbul'un Şile ilçesi nde yarın okullar açılmayacak ve tatil yapılacak