Yardım Meleği Öğretmene Takdir Belgesi

Öğretmen Arzu Taşlı, gözleri çok iyi görmeyen ve okulda açlıktan bayılarak kolunu kıran lise 2. sınıf öğrencisi Yusuf Savur'a yardım etmek üzere harekete geçti.

Yardım Meleği Öğretmene Takdir Belgesi

Öğretmen Arzu Taşlı, gözleri çok iyi görmeyen ve okulda açlıktan bayılarak kolunu kıran lise 2. sınıf öğrencisi Yusuf Savur'a yardım etmek üzere harekete geçti.

Yardım Meleği Öğretmene Takdir Belgesi
17 Haziran 2019 - 09:26

Diyarbakır Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesi 2. sınıf öğrencisi Yusuf Savur'a yardım etmek için harekete geçen öğretmen Arzu Taşlı, birçok kişi ve kuruma yardım için başvurdu. Öğrencisinin okulda yırtık ayakkabı ile yürüdüğünü fark eden Taşlı, Yusuf Savur hakkında durumunu öğrenmek için araştırmalar yaptı. Ailesinin maddi durumunun kötü olduğunu öğrenen Arzu Taşlı, öğrencisi ile birlikte alışveriş yaparak acil ihtiyaçlarını giderdi.

Öğretmen Arzu Taşlı'nın izinli olduğu gün okulun spor salonunda açlıktan bayılarak düşen Yusuf Savur'un kolunun kırıldığını öğrenen Arzu öğretmen, hemen öğrencisinin ziyaretine gitti. Öğrencisinin harabe halindeki evini gören Arzu öğretmen, Yusuf'un babası Mehmet Savur'un da trafik kazası geçirdikten sonra yatağa bağımlı halde yaşaması sonucu evini geçindiremediğini ve diğer 6 kardeşin geçim sıkıntısı yaşadığını öğrenince aileye yardım edebilmek için harekete geçti.

Evleri Onarıldı

Önce çatısı olmayan evin tamiratı için yakın arkadaşı Ebru Canpolat ile yardım toplayan Arzu öğretmen, 1 aylık süre sonunda tamamlanan inşaat çalışmaları sayesinde Yusuf Savur'un ailesinin evini yaşanabilir hale getirdi. Ardından hayırsever arkadaşlarının desteğiyle ailenin tüm gıda ve ihtiyaçları karşılandı.

Babasına Maaş Bağlandı

Diğer yandan, ailenin sosyal haklardan yararlanması için Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne müracaatta bulunan Arzu öğretmen, Yusuf Savur ile babasının yoksulluk yardımı alabilmeleri için işlemlerin başlatılmasını sağladı. Yapılan değerlendirme sonucunda felçli olan baba Mehmet Savur'a maaş bağlandı. Öğretmeninin ve hayırsever arkadaşlarının yardımları sayesinde mutlu olduğunu söyleyen Yusuf Savur ise evlerinin çok güzel olduğunu, öğretmenin ve arkadaşlarının her şeyi yaptıklarını belirterek, ileride öğretmen olacağını ve ihtiyacı olan insanlara yardım edeceğine söz verdiğini söyledi.


Takdir Belgesi Verilecek

Öğrencisine ve ailesine yardım girişimleri ile herkesin takdirini kazanan öğretmen Arzu Taşlı ile görüşen Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Feysel Taşçıer, böyle sorumluluk sahibi öğretmenlere her zaman destek olacaklarını belirterek Arzu Taşlı'ya takdir belgesi vereceklerini söyledi.

Bu haber 711 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum