İSTANBUL (AA) - Yapı Kredi Faktoring, "KOLAYÇEK" uygulaması ile faktoring sektörünü dijitale taşıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, müşteriler "KOLAYÇEK" uygulaması sayesinde faturalı çekleri anında nakde dönüştürebiliyor.

Piyasalarda gün sonu Piyasalarda gün sonu

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yapı Kredi Faktoring Genel Müdürü Bozkurt Çöteli, sektörün en köklü kurumu olarak, kuruldukları günden bu yana kaliteli hizmet anlayışından ödün vermediklerini belirtti.

Çöteli, "Sektörün öncü kurumu olma sorumluluğu ve kaliteli hizmet anlayışımız ile müşterilerimize sunduğumuz hizmeti her zaman geliştiriyoruz. Son olarak dijital dünyanın avantajları ile faktoring sektörünün fırsatlarını 'KOLAYÇEK' uygulamamızda buluşturduk." ifadelerini kullandı

- "Müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmaya devam edeceğiz"

Faturalı çeklerin anında nakde dönüştürüldüğü Yapı Kredi Faktoring "KOLAYÇEK" mobil uygulamasını hem mevcut hem de yeni müşterileri için tüm Türkiye'de hayata geçirdiklerinin altını çizen Çöteli, "Bu sayede daha önce hiç faktoring ile tanışmamış olan firmalar, bize kolayca başvurabiliyor. Ayrıca müşterilerimiz faturalı alacakları ile ilgili taleplerini mobil uygulamamız ve web sitemizden bizlere kolayca iletebiliyor.

Bu doğrultuda da 'KOLAYÇEK' uygulamamız sayesinde, faturalı çeklere ilişkin işlem taleplerine bir dakika içerisinde olumlu/olumsuz sonuç alınabiliyor. Ayrıca, firmalar 'KOLAYÇEK' uygulaması ile herhangi bir ücrete tabii olmadan hafta sonları da dahil olmak üzere, 7/24 başvuru yapabiliyor." dedi.

Çöteli sözlerini şöyle sürdürdü:

"KOLAYÇEK'in avantajları sadece bunlarla da sınırlı değil. Müşterilerimiz güncel risklerini dilediği döviz cinsinde sorgulayabilir, işlem yaptığı tahsil olmamış çek, senet ve faturalarının detayını görüntüleyebilir, faturalarının detayına ulaşabilir, istediği zaman aralığı için hesap ekstrelerinizi alabilir, ekstre detaylarını e-mail adreslerine yönlendirebiliyorlar.

Ayrıca, BA/BS mutabakatları için de gerekli bilgilere ulaşılabiliyorlar. Yapı Kredi Faktoring olarak, müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, dijital dünyanın avantajlarını müşterilerimizle buluşturmaya ve sınırları kaldırmaya devam edeceğiz."