erkek protez saçthemeforest temaları

Yapay Zekâ Dersleri Geliyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda hazırlanan yeni ortaöğretim sistemi ile ilgili ayrıntılar belli olmaya başladı.

Yapay Zekâ Dersleri Geliyor
22 Mayıs 2019 - 12:30 - Güncelleme: 22 Mayıs 2019 - 12:35

Liselerde uygulanacak olan yeni sistem 2020-2021 eğitim öğretim yılından itibaren 9. sınıflardan başlayacak ve 2023-2024 eğitim öğretim yılında tüm lise sınıflarında uygulanacak. Yeni eğitim sisteminde ders saatleri ile birlikte zorunlu ve seçmeli dersler de belli oldu. Ders saatlerinde ve ders sayılarında azalma görülen yeni eğitim sisteminde özellikle atölye ve laboratuvar çalışmaları ile birlikte proje ve uygulama çalışmaları ağırlıklı olarak yer alacak. Yeni müfredat kapsamında ortaöğretim programında yer alan seçmeli dersler arasında bulunan Fen ve Teknoloji Ağırlıklı Dersler Grubu'nda Yapay Zekâ Uygulamaları dersi de dikkat çekti.

Seçmeli Dersler

Yeni ortaöğretim müfredatında yer alacak olan seçmeli ders grupları arasında matematik, fen ve sosyal beşeri bilimler grubundan seçilecek dersler şunlar olacak: İleri yabancı dil, ikinci yabancı dil, veri analizi ve optimizasyon, finansal matematik, geleceğin enerji sistemleri, biyoteknoloji, malzeme bilimi, nesnelerin interneti uygulamaları, yapay zekâ uygulamaları, çevresel güçlüklere yaratıcı yaklaşımlar, davranışsal ekonomi, akıllı şehirler ve insanlığın geleceği, sosyal medya ve kültür, sosyal güçlüklere yenilikçi yaklaşımlar, uygulamalı hukuk, insan haklarının gelişimi ve doğası, güç-egemenlik ve uluslararası ilişkiler, tasavvuf edebiyatı, İslam felsefesi, insan- makine etkileşimi, iletişim tasarımı, yaratıcı sanatsal açılımlar.

Bu haber 1115 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort