Yalçın'dan 3600 Ek Gösterge Ve Toplu Sözleşme Açıklaması

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 3600 ek gösterge gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yalçın'dan 3600 Ek Gösterge Ve Toplu Sözleşme Açıklaması
27 Haziran 2019 - 11:43 - Güncelleme: 27 Ekim 2019 - 22:23

Eğitim-Bir-Sen Karaman Şubesi’ninyeni hizmet binasının açılış törenine katılan Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı AliYalçın, 5. Dönem Toplu Sözleşme sürecinin Ağustos ayında başlayacağınıhatırlattı ve kamu görevlilerinin çok büyük beklentileri olduğunu söyledi. 3600ek gösterge düzenlemesinin tüm kamu görevlilerini kuşatacak ve beklentiyikarşılayacak bir çerçevede sunulması gerektiğine dikkat çeken Yalçın, bununtopluma kazandırılması noktasında Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen olarak çalışma vegayretlerinin bulunduğunu belirtti.

Toplu sözleşme ile ilgiliçalışmaların devam ettiğini kaydeden Yalçın, vergi adaletsizliğinin bu anlamdacan yakan ve can sıkan konuların başında geldiğini ifade etti. TBMM GenelKurulu'nda sözleşmeli öğretmenler ile ilgili düzenlemenin görüşüldüğünü aktaranYalçın, sözleşmeli öğretmenlerin sorunlarına kısmi çözüm getiren hizmetsüresini 4 yıldan 3 yıla ve kadroya atanma sonrası yer değişikliği talepsürelerini de 2 yıldan 1 yıla indirecek yasal düzenleme konusundakibeklentilere karşılık verildiğini söyledi.

Sosyal Politikalar Kurulu ve AKParti Grup Başkanvekili ile görüştüklerini dile getiren Yalçın, kamuda kadroluistihdam dışındaki tüm modellere karşı olduklarını ve farklı istihdammodellerine son verilinceye kadar da mücadelelerinin devam edeceğini vurguladı.

Kaynak: Eğitim-Bir-Sen

Bu haber 1160 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum