Yabancı dil ağırlıklı eğitim verecek okulları belirlendi

MEB, 5'nci sınıflarda uygulanacak yabancı dil ağırlıklı  eğitimde, pilot okulların olacağı 81 ildeki 620 okulu belirkedi..

15 Eylül 2017 - 22:32

 Valilikler, öğretmen ihtiyacının olması durumunda görevlendirme yoluyla ihtiyacı karşılayabilecek. MEB Temel Eğitim Genel Müdürü Cem Gençoğlu tarafından illere gönderilen  genelgede, öğrencilerin en az bir yabancı dili yazılı ve sözlü iletişim  kurabilecek şekilde iyi derecede öğrenmesini sağlamak amacıyla planlanan, 5'nci  sınıflarda yabancı dil ağırlıklı eğitimde pilot uygulama bu yıl başladığı belirdildi  Yeni uygulama,  belirlenen okulların tüm 5'nci sınıflarında uygulanacak.
Öğretmen ihtiyacının olması durumunda ise valilikler görevlendirme  yoluyla öğretmen ihtiyacını karşılayabilecek. Yeniliğin uygulanacağı okullar, "Yabancı Dil Ağırlıklı 5. Sınıf  İngilizce Dersi Öğretim Programı"nı kullanarak eğitim verecek. 

Haftalık ders saatlerine göre 5'nci sınıflarda, Türkçe 6,  matematik 4, fen bilimleri ve sosyal bilgiler 3'er, din kültürü ve ahlak bilgisi  de 2 ders saati verilecek.
Yabancı dil ağırlıklı eğitim yapan okullarda öğrencilerin dört dil  becerisini geliştirmeye yönelik çalışmaların yapılması esas olacak.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ersan
    2 ay önce
    Başlıkta okullar veya iller belirlendi diyorsun sonra içerik yazıyorsun. Samimiyet önemli... boşa takıp etmeyelim.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2 Yeni KHK geliyor !
2 Yeni KHK geliyor !
"Dikkat, Fetö'cülere Af Hazırlığı!"