WhatsApp Grubunda "Her şey çok güzel olacak" Paylaşımı Yapan Öğretmenden Savunması İstendi

Öğretmenlerin bulunduğu okul WhatsApp grubunda “Her şey çok güzel olacak” yazılı bir görsel paylaşan öğretmenin ilçe milli eğitim müdürlüğü tarafından savunması istendi.

WhatsApp Grubunda "Her şey çok güzel olacak" Paylaşımı Yapan Öğretmenden Savunması İstendi
20 Temmuz 2019 - 14:30

Manisa'nın Şehzadeler ilçesindeki Murat Germen İlkokulu'nda görevli öğretmen Cuma Toygar'ın öğretmenlerin bulunduğu bir WhatsApp grubunda “Her şey çok güzel olacak” yazılı bir görsel paylaştığı için Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından savunması talep edildi.

Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gönderilen 2 Temmuz 2019 tarihinde “İddialar Hk.” konulu yazıda, 17 Mayıs 2019 tarihinde okulun WhatsApp grubunda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde bir siyasi partinin seçim sürecinde seçim propagandası ve sloganı olarak kullandığı “Her şey çok güzel olacak” şeklindeki slogan cümlesini ve görselleri destekleyen cümleleri de ekleyerek siyasi fikrini açıkladığı ve bu şekilde öğretmenler arasında siyasi ayrımcılığa, tartışmaya ve çatışmaya zemin hazırladığı iddia edildi.

Yazının son kısmında ise, konu hakkında açıklayıcı dilekçenin tebliğ tarihinden itibaren 7 gün içerisinde ilçe milli eğitim müdürlüğüne öğretmen Cuma Toygar tarafından sunulması istendi.


Bu haber 1654 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort