Ceylan'dan öğretmenlere son dakika uyarısı

09 Eylül 2018 - 01:08
TAKİP ETTAKİP ET

Milli Eğitim Bakanlığı Maarif Müfettişi Doğan Ceylan, öğretmenlere çok önemli bir konuda uyarıda bulundu. Ceylan, öğrencilerin defter kullanımını gündemine alarak israfın önüne geçilebilmesi için kendi oğlundan örnekler vererek öğretmenlerin konuya hassasiyetle yaklaşmasını talep etti.rnrnCeylan şu açıklamayı yaptı:rnrnDers yılı bittiğinde, öğrencilerin defterlerinin tamamen kullanılmamış olduğuna sık tanık oluyoruz.rnKırtasiye fiyatları bu yıl çok artmış. Öğretmen arkadaşlarımız öğrenciler için gereksiz büyüklükte defter istemezlerse hem veliler açısından bu iş bir külfete dönüşmez hem de her yıl sonunda birçok sayfası kullanılmamış olan defterleri çöpe atarak milli servetimizi zayi etmemiş oluruz.rn(Lütfen paylaşarak katkıda bulunalım)

GÖKSUGÜZEL
2 yıl önce

Eğitim örgütlerinin ham maddesi insandır. Eğitim ya doğrudan ya darndolaylı olarak insanlarla ilgili bir hizmettir. Ham maddesi insan olanrneğitim örgütlerinde ortaya çıkacak masrafları öne çıkarmak kime neye hizmet eder.En iyi yatırım insana olan yatırımdır.Defter hesabı sizi bir yere götürmez.

asi
3 yıl önce

iki defterin hesabını yapan müfettiş bey Allah için şu ücretsiz dağıttığınız ders kitaplarındaki israfı önlemin yolunu bulun. iki hafta itibariyle ders kitapları çöp kutularından toplanıyor. Ücretsiz dağıtmanız güzel bir uygulama ama para vermedikleri için ne öğrenci ne de veli o kitapları takip ediyor. Meb bi kafası basan adam yok mu? Sene başı 10 kitap veriyorsun öğrenciye piyası değeri 400 TL olan, bunun 100 lirasını veliden al sene sonu 10 kitabı geri getiren veliye 100 lirasını geri ver. böylece yıl içinde hem okulların maddi sıkıntıları giderilir hem de kağıt israfının önüne geçilir hem de mala sahip çıkma bilinci oluşur. Veli sene sonunda okula getirdiği kadar kitabın ücretini geri alsın. 10 kitaba 100 tl alsın. 5 kitap getirse 50 tl alsın idareden. Bu kadar basit bir uygulamayı meb düşünecek bir akıl yok mu Allah aşkına?...

Doğan Ceylan
2 yıl önce

18 milyon öğrencinin kullandığı 100 milyondan fazla defterin çoğnunun kullanılmadığını düşünürseniz iki defterin hesabını yapmadığımı, bunun anlarsınız. Kitap hesabını yapan aklınız bu hesabı yapamıyor mu? Kitaplar konusunda birçok eğitimci yapılan israftan şikayetçidir bir siz görüyor değilsiniz. Lakin biz karar verici mercilerde değiliz. Yorumunuzu buraya yazacağınıza Cumhurbaşkanlığına veya Bakanlığa yazınız.