Yıllardır ekranlarda siyaset programları yapan Hulki Cevizoğlu, 24 Haziran seçimlerine ilişkin çarpıcı ifadeler kullandı.Yıllardır ekranlarda siyaset programları yapan Hulki Cevizoğlu, 24 Haziran seçimlerine ilişkin çarpıcı ifadeler kullandı.

KRT kanalında yayınlanan “Sorgulu-yorum” programında seçimlerde çıkan sonuçları değerlendiren Cevizoğlu, “Bugün Atatürk dirilse gelse CHP’nin başına geçse ya da başka bir parti kursa bundan daha fazla oy alamaz. Daha önce de söyledim. Hz. Muhammed, İslamiyetin peygamberi, peygamberimiz bugün dirilip gelse parti kursa Erdoğan’dan daha yüksek oy alamaz” diye konuştu.

Cevizoğlu bu sözlerinin devamında ise şunları söyledi:
“Bu Hz. Muhammed’in, Erdoğan’dan daha geride olması veya Atatürk’ün CHP’lilerden daha geride olmasından dolayı değil. Neden? Toplumsal yapıdan… Toplumsal yapı bu şekilde örülmüştür. Bugün Atatürk’e diş bileyen kesimlerin sayısı çok fazladır. Atatürk’ün kendisi de gelse bu oylardan fazla alamaz. Böyle bir toplum inşa edildi. Aynı şey sağ yapıda da var. Peygamberin sahabeleri de gelse Erdoğan’dan fazla oy alamaz. Toplumsal kolektif hafıza böyle kurulmuş.”
İşte o konuşma:

Kaynak:haberayyildiz.com

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • AHMET PAŞA
  1 hafta önce
  İT ULUYUNCA KENDİNİ ASLAN ZANNEDERMİŞ
 • Xl larch
  2 hafta önce
  Hahahahahah komikmiş asdda
 • ALİ
  1 ay önce
  HZ. MUHAMMED (SAV) PEYGAMBERİMİZDİR.ONU HİÇ KİMSE BİR SİYESETÇİYLE KIYASLAYAMAZ. ERDOĞAN KİM...... HZ. MUHAMMED(SAV) KİM.... ARALARINDA DAĞLAR GİBİ FARK VAR.
 • OSMANLI...
  2 ay önce
  kemalist geçinen bir GE-Rİ-ZE-KA-LI... kendi gibi b ir ***ı listelerine en son sırada bile yer vermedi kemalist ayyaşlar şu dangalağın ettiği lafa bak... hadi atatürkü anladıkta Hz. Muhammat ne lan dangalak... paparazzi soyarıları gibi gündem olmak için şu maymunun yaptığı soytarılığa bakiii
 • Ali Akp li
  2 ay önce
  Terbiyesiz saygısız kendini bilmez ukala saçma sapan yorumlarda bulunuyor

Bu Videolar da İlgiliniz Çekebilir