Velilerden Ara Tatilde Ödev isyanı

Bu yıl ilk defa Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan ara tatil konusunda pek çok yorum yapılıyor. Bu konuda en fazla yorum yapanlardan biri de veliler oluyor.

Velilerden Ara Tatilde Ödev isyanı
29 Kasım 2019 - 19:09

9 günlük ara tatil için konuşan veli, kızının LGS için hazırlık yaptığını söyledi.  Veli Ahmet Bilgin, arar tatil var diye sevindiklerini belirtti. Fakat daha sonra her dersten ayrı ayrı ödev verildiğine şahit olan veli, tatil planlarından vazgeçtiğini söyledi.

Şu kadar soru çözülecek, şeklinde ödevler ile karşı karşıya kalan veli, kızının sadece Pazar akşamı 400 soru çözdüğünü söyledi. Bu konuda öğrencinin öğretmen kızacak şeklinde tedirginlik ile okula gittiğini de belirtti. Hatta kızının pek çok arkadaşının verilen ödevleri yapmadığını ve soruları çözmediğinden dert yandı.

Yöneticiler De Şikayet Etti
Ara tatil konusunda sadece veli ve öğretmenler değil okul idarecileri de bir takım şikayetlerde bulundu. Okul Müdürü Ferhat İ. Milli Eğitim Müdürlüklerinin özel etkinlik takvimleri hazırladıklarını söyledi. Fakat bu vaat listesinin okullarda karşılığının bulunmadığını da sözlerine ekledi. Okullarda yapılan etkinliklerden kısıtlı sayıda öğrencilerin yararlandığını da belirtti.

Konu ile ilgili yorumlarda bulunan müdür yardımcısı Ekrem B. İse okullar açıldığından bu yana toplamda 44 gün ders işlendiğini belirtti. Tam eğitime alışan öğrencilerin adaptasyonun bu tatil ile yok olduğunu söyledi. Bu durumun olumsuz etkilerinden bahseden müdür yardımcısı eğitime adapte olamamaktan dert yandı.

Bu haber 1236 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort