Veliler Dikkat, Bu Yıl İlk Defa Yapılacak

Milli Eğitim Bakanı Ortaöğretim Genel Müdürü Yusuf Büyük, ülke öğrencilerinin ve velilerinin tamamını ilgilendiren bir açıklama yaptı. Büyük, 2019-2020 eğitim öğretim yılında ilk defa uygulanacak olan bir sistemin sunumunu gerçekleştirdi. Uygulamaya ilişkin yapılan sunumda öğrencilerin çok sık şekilde yapmış olduğu durumun önüne geçilmesi planlanıyor. Bu durumu velilerin de çok seveceği düşünülüyor.

Veliler Dikkat, Bu Yıl İlk Defa Yapılacak
27 Kasım 2019 - 11:27

Ara Tatil Programı

Bu yıl ilk defa gerçekleşen ara tatil programlarında veliler ve öğrencilerin birlikte yapacağı etkinliğe yer verildi. Öğrenciler 9 gün yaptıkları tatil sonrasında ders başı yaptı. Tatil döneminde veli ve öğrencilerin beraber yapacağı etkinlikler için ise 16 maddelik taslak hazırlandı. Genel başlıklar ise gezi, sağlık, çevre, doğa, bilgi, teknoloji, sportif faaliyetler, bulmaca çözme, araştırma, gözlem, yaşam becerileri, el sanatları, yardımlaşma, kariyer planlaması ve aile günü olarak belirtildi. Milli Eğitim Müdürlükleri 81 ilde olmak üzere bu başlıkları alacak. Başlıkları kendi illerine özgü şekilde geliştirecek olan Müdürlükler, 180’e yakın etkinlik çeşidi de belirleyecek.

Ara tatil İnternet Sitesi

Konu ile ilgili bilgi almak ve fikir edinmek için ara tatil internet sitesi oluşturuldu.  Büyük tarafından arar tatil ve ilk defa uygulanacak program için farklı açıklamalar da yapıldı. Büyük, uygulanan ara tatil programlarının 2023 vizyonu içerisinde yer aldığını belirtti. Yaz tatilinin çok uzun olmasının ise tarım toplumu olmamızdan kalan bir alışkanlık olduğunu söyledi.

Bu haber 675 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort