Veliden öğretmenlere çirkin saldırı

Kayseri’de, Ramazan Büyükkılıç Ortaokulu Müdür Yardımcısı M.P. ile S.I., bir velinin saldırısına uğradı. Velinin eğitimcileri darp etmesi kameralara yansıdı.

16 Haziran 2017 - 11:56

Ramazan Büyükkılıç Ortaokulu'nda, iddiaya göre, çocuğunun sınıfta kaldığını öğrenen bir velinin okula gelerek okul müdürü ve öğretmenlere tepki gösterdiği öğrenildi. Okul müdürü ve öğretmenlerin sakinleştirmeye çalıştığı velinin önce küfürler ettiği artından da öğretmenlere saldırdığı anlar okulun güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

Olayın ardından okul önünde basın açıklaması yapan Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Aydın Kalkan saldırıyı şiddet ve nefretle kınadıklarını belirterek, eğitimcilerin hak ettiği muamelenin bu tür saldırılar olmaması gerektiğini söyledi.

Eğitimcilerin korunması gerektiğinin altını çizen Kalkan, “Bir veli öğrencisiyle ilgili memnun olmadığı bir konuda önce müdür yardımcılarımız M.P. ve S.I.’ya tokat atmak suretiyle fiziksel şiddet uygulamış, daha sonra aynı veli Okul Müdürü İ.H. ve tüm öğretmenlere sözlü sataşmalar ve tehditler savurmak suretiyle şiddetine devam etmiştir.

Eğitim çalışanları sahipsizdir, eğitim çalışanları derdini anlatacak kimse bulamamaktadır. İdareciler, hiçbir koruma kalkanı ile korunmamaktadır.

İl müdürlüğünden beklentimiz okul müdür ve öğretmenlerine sahip çıkılması yönündedir. Okul müdürlerimiz kendi amirlerini, kendi müsteşarını ve kendi bakanını yanında görmek istemektedir. Okul idarecilerine yapılan bu saldırıların bir cezası maalesef yoktur.

Bir doktora saldırıldığı zaman tüm ülkenin birinci gündemi olan şiddet olayı öğretmene, idareciye uygulandığı zaman cılız kınamalarla bile gündeme gelmemektedir. Bu saldırı tüm öğretmen camiasına, milli eğitim ailesine yapılmış hain bir saldırıdır.

Biz öğretmenler her türlü fedakarlıkla, tüm zorluklara rağmen çocuklarımızı geleceğe taşımak isterken hak ettiğimiz muamele bu saldırılar olmamalıdır” diye konuştu.(CNN)

 


YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu
Lüks cipin içinden skandal çıktı, annesi engelli çocuğu ölüme terk etti
Lüks cipin içinden skandal çıktı, annesi engelli çocuğu...