Vatandaş Öğretmene Puan Verecek !

Özel Haber- Memura getirilen puanlama sisteminin öğretmenleri de içereceği ortaya çıktı. 3 milyon memurun yanı sıra 1 milyon öğretmen de vatandaşın insafına bırakılacak

11 Temmuz 2016 - 13:19

Özel Haber- Memura getirilen puanlama sisteminin öğretmenleri de içereceği ortaya çıktı. 3 milyon memurun yanı sıra 1 milyon öğretmen de vatandaşın insafına bırakılacak
Başarı oranını düşürmemek için okul idarecileri ve il ilçe milli eğitim müdürlükleri vasıtasyıla yüksek not vermek ve öğrenciyi dersten geçirme baskısına uğrayan öğretmenler bir de bu baskıların bedelini ödemeye hazırlanıyor. Memurlara getirilen puanlama performans sitstemi öğretmenlere uygulanacak. Puanlamadan düşük alan kovulabilecek veya yükselmesi engellenecek.

GEÇMİŞE YÖNELİK NÖBET ÜCRETİ ALMA EVRAKLARI İÇİN TIKLAYINIZ

"Kamu Personelinin Başarılarının Değerlendirilmesine İlişkin Yönetmelik Taslağı" adı verilen çalışma öğretmenler de performans testine tabi tutulacak. Bu değerlendirmede memurların en yakın çalışma arkadaşı, amiri ve hizmetlerden yararlanan vatandaş yapacak. Başbakanlığa sunulan taslağa göre; artık vatandaş da memurlara not verecek. Böylece "bankamatik memurluğu" bitecek. 

ÖZEL ŞİRKETLERDE UYGULANIYOR.

Özel şirketlerde uygulanan bu performans değerlendirme sistemi yılda iki kez yapılıyor. Puanlamada asgari puanın altında bir not alan çalışanlar şirketin isteğine bağlı olarak tazminatsız kovulabiliyor. Profesyonel şirtketlerde çalışanın gerçek manada verimliliğini artırmak için uygulanan bu yöntemler bazı şirketlerde çalışanlar üzerinde baskı kurmak için kullanılıyor. Türkiye'de özellikle yabancı sermae şirketleri bu sistemi başarıyla uyguluyor.

SIRADAN İNSANLAR DA SÜRECE DAHİL OLUYOR

Öğrenci velilelirinin sürece dahil olması için e-okul sistemi üzerinden öğretmene "kendisine sunulan hizmetlere elektronik ortamda not vermesi" şeklinde bir uygulama gerçekleştirilmesi planlanıyor. Sorulacak sorularda  "Öğretmeninizden memnun musunuz?, çocuğunuzun eğitimi ile ilgili beklentileriniz karşılandı mı ? Öğretmenin size karşı ilgisi, yardımseverlik ve nezaketi yeterli oldu mu?" türünden sorular sorulabilecek. Veliler ise bu puanlamada  "1 Hiç memnum değilim", "2 Memnun değilim", "3 Memnunum" ve "4 Çok memnunum" şeklindeki 1 den 4 e kadar puan verecek. Bu performans değerlendirmesine öğretmenler ve oku idarecileri de dahil olacak.

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları
21 Kasım 2017 tarihli atama kararları