Vali Osman Varol'un sözleri öğretmenlerin değerini ön plana çıkardı

Amasya Valisi Dr. Osman Varol İlköğretim Haftası münasebetiyle yaptığı konuşmada öğretmenlere ve öğrencilere hitap etti. Öğretmenlerin önemine vurgu yapan Varol, öğretmenlerin doğru bireyler yetiştirmesi durumunda bunun tüm kamu hizmetlerine yansıyacağını söyledi.

18 Eylül 2017 - 19:47 - Güncelleme: 18 Eylül 2017 - 20:02

Amasya Valiliği tarafından yapılan açıklama şöyle:

Vali Dr. Osman Varol, İlköğretim Haftası münasebetiyle 75.Yıl İMKB Beyazıt İlkokulu düzenlenen 2017–2018 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Programına katıldı.
 
Programa ayrıca Garnizon Komutanı Zafer Uğur, protokol üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende daha sonra halk oyunları gösterileri sergilendi. Öğrenciler ve öğretmenler adına yapılan konuşmalardan sonra ise öğrenciler şiirler okudu.
 
Daha sonra konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş ilimizdeki eğitimin genel durumu, öğrenci, öğretmen sayıları ve derslik kapasiteleri hakkında bilgi aktarırken; Valimiz Dr. Osman Varol ise konuşmasında şunları kaydetti: “Bugün 2017-2018 eğitim öğretim yılının açılış programı vesilesiyle sizlerle bir aradayım. Bu birliktelikte öğretmenlerimizin,  eğitim yöneticilerimizin, velilerimizin ve öğrencilerimizin gözlerinde harika bir parıltı ve yüzlerinde tebessüm görmekten ötürü çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Devletimizin verdiği kamu hizmetleri içerisinde en önemlisi eğitimdir. Buna yürekten inanan bir yöneticiyim. Yaptığım işlerde hep bunu şiar edinerek hareket etmeye çalışıyorum.
 
Bugün ülkemiz, gelişmekte olan ülkeler içerisinde gayrisafi milli hasılasında, milli gelirinde eğitime en yüksek payı ayıran ülkeler içerisindedir. Ayrıca kamu personeli sayısında eğitim ordumuz en önde sırada yer almaktadır. Çocuklarımızı geleceğe hazırlarken akademik başarılarını en yüksek standartlarda, günün en ileri bilim anlayışını kazanmış, en yeni teknikleri öğrenmiş çocuklar olarak yetişmelerini, ama aynı zamanda da birtakım değerlere sahip olan ve kendi kültürlerini unutmayan bireyler olarak yetişmelerini sağlamalıyız.
 
Çocuklarımızın Her Konuda Takibini Elden Bırakmayalım
 
Çok kıymetli velilerimiz; bende bir veliyim ve bizlerin en kıymetlisi olan çocuklarımızı bugünle birlikte bir yıl boyunca öğretmenlerimize emanet ediyoruz. Benim sizden ricam, eğitim ve diğer konularda çocuklarımızın takibini bırakmayalım. Lütfen eğitimcilerimize güvenelim. Öğretmenlerimiz bu iş için eğitilen ciddi birikime ve tecrübeye sahip insanlardır. Çocuklarımızı takip ederek, her türlü sorunuyla ilgileneceğiz. Eğitim kadromuzla beraber, işbirliği halinde inşallah başarılı bir eğitim sezonu geçireceğiz.
 
Çok kıymetli öğrenciler; sizlerde uzun bir tatil döneminden sonra büyük bir heyecanla ve sabırsızlık tekrar okulunuza gelip derslerinize başlamaya bekliyorsunuz. Sizlere öğretmenlerinizin önderliğinde başarılı bir eğitim öğretim dönemi diliyorum.
 
Sizlerin En Küçük Bir Dokunuşu, Öğrencilerimizin Geleceğine Farklılıklar Getirecektir
 
Çok sevgili öğretmenlerimiz; sizler devletin en önemli kamu hizmetini yürüten kamu görevlilerisiniz. Eğitim anlamında doğru bireyler yetiştirirseniz, emin olun diğer kamu hizmetlerindeki yükümüz çok ciddi bir şekilde azalır. Lütfen öneminizin farkında olun. Bizler size yönetim olarak önem verdiğimizi her fırsatta göstereceğiz. Ne kadar önemli bir hizmet verdiğinizi hiçbir zaman unutmayın. Sizin en küçük dokunuşunuzun, öğrencilerinizin hayatında nasıl farklılıklar getireceğini unutmayın. Bu vesileyle sizlere de çok başarılı eğitim öğretim dönemi diliyorum. Amasya’mızda 4 binin üzerinde öğretmenimiz, 60 bine yakın öğrencimizle birlikte, başladığımız birçok noktada ikili öğretime son verip, tekli öğretime geçerek, okul öncesinde çok ciddi başarılar sağladığımız bu yılda, inşallah hem akademik başarı olarak, hem de çocuklarımıza birtakım değerleri kazandırarak başarılı bir eğitim öğretim dönemi geçiririz. Ben bu duygu ve düşüncelerle tekrar hepinize başarılar diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”
 
Konuşmaların ardından 4. Sınıf öğrencileri, okula ilk adımını atana anasınıfı öğrencilerine çiçek vererek, okula hoş geldiniz dediler. Daha sonra sınıfları gezerek okul hakkında bilgi alan Valimiz öğrencilerle sohbet etti.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Görüntünün olası içeriği: 20 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar ve çocuk

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ByLock mağduruna güzel haber
ByLock mağduruna güzel haber
Yavuz Yılmaz'ın eski nişanlısı fotoğraflarını paylaştı
Yavuz Yılmaz'ın eski nişanlısı fotoğraflarını paylaştı