Vali Dr. Osman Varol'dan güne damgasını vuran İlköğretim Haftası mesajı

Amasya'ya atanmasının ardından yaptığı başarılı çalışmalarla dikkat çeken Vali Dr. Osman Varol, İlköğretim Haftası nedeni ile bir mesaj yayınladı. Mesajında öğretmenlere, velilere ve öğrencilere yer veren Varol, kaliteli ve sağlam bir eğitimin önemine dikkat çekti. Vali Varol'un mesajı şöyle:

17 Eylül 2017 - 18:45

“Bir eğitim-öğretim yılına daha başlıyor olmanın sevincini ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Yeni eğitim-öğretim yılının; milletimiz ve devletimiz için hayırlı olmasını, öğrenci ve velilerimize başarı ve mutluluklar getirmesini diliyorum.
 
İnsan hayatında aileden sonra en önemli basamak olan okul; bireyi hayata hazırlayan, gelişme ve çağdaşlaşma çabalarını başarıya ulaştıran, eğitim imkânlarını sistemli bir şekilde sunan ve geleceğe ilişkin hedeflerimize ulaştıracak olan bir eğitim yuvasıdır. Hayatımızın önemli aşamalarından biri olan eğitim-öğretim hayatında göstereceğimiz başarı ve her öğretim döneminin, bir önceki yıldan daha verimli geçmesi, birer yetişkin olarak, yaşayacağımız hayatın temeli ve teminatı olacaktır.
 
Bir toplum, medeniyet sahasında ne kadar yol almak isterse; eğitime o kadar önem vermek durumundadır. Atatürk'ün "Eğitimdir ki bir ulusu, ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum olarak yaşatır; ya da tutsaklık ve düşkünlüğe bırakır." sözleri, eğitimin önemini açıkça ifade etmektedir.
 
Ülkemizin uluslararası alanlarda daha güçlü temsili ve böylece daha fazla söz sahibi olabilmesi için yetişmiş insan gücüne büyük ihtiyacımız bulunmaktadır. Bu da insanımızın kaliteli ve sağlam bir eğitim almasıyla mümkündür. Bu noktada hepimize önemli görevler düşmektedir. Özellikle ülkemizin yarınlarını hazırlayan öğretmenlerimiz, taşıdıkları ağır sorumluluğun bilinciyle kendilerini çok iyi yetiştirmeli, gelişen teknolojiyle birlikte değişen zamana ve hızla ilerleyen bilgi akışına iyi adapte olmalıdırlar. Ancak bu şekilde, hazırlayacakları irfan ordusu; ülkemizin, çağdaş uygarlık seviyesinin en tepesindeki hak ettiği yerini almasını sağlayabilecektir.       
 
Yeni eğitim-öğretim yılının eğitim camiamıza ve tüm milletimize hayırlı olmasını temenni ediyor, öğretmen ve öğrencilerimize üstün başarılar diliyor, ilköğretim haftalarını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ'den tutuklu öğretmenden ilginç savunma geldi
FETÖ'den tutuklu öğretmenden ilginç savunma geldi
İstanbul'da skandal olay: Yine serviste unuttular
İstanbul'da skandal olay: Yine serviste unuttular