erkek protez saçthemeforest temaları

Vali'den öğretmenlere kanuna aykırı nöbet görevi talimatı

Önceki gün Sedat Değer'in kaleminden yayınladığımız nöbet görevi ile ilgili haberimizin ardından tam da bu haberin ne kadar yerinde ve zamanında yayınlandığını haklı çıkaran bir olay yaşandı. Okul denetleyen Çorum Valisi, öğretmenlerin bir gününün boşaltılarak boş güne nöbet görevi verilmesine dair emri okula gönderdi.

Vali'den öğretmenlere kanuna aykırı nöbet görevi talimatı
13 Şubat 2018 - 00:31 - Güncelleme: 13 Şubat 2018 - 00:37

Çorum Valisi bir okula gerçekleştirdiği ziyaretin ardından gönderdiği yazı ile öğretmenlerin programa uyması durmunda bir gününün tamamen boşaltılması ve ders verilmeyen boş güne nöbet yazılması talimatı verdi.

Vali'nin bu yazısı önceki gün yayınladığımız haberin önemini ytekrar ortaya çıkardı. Haberde öğretmenlere boş günlerinde nöber görevi verilmesinin kanun ve yönetmeliğe aykırı olduğuna vurgu yapılmıştı. HABER İÇİN TIKLAYINIZ

Vali'nin bu talimatının ardından milli eğitim müdürlüğü de talimatı okullara gönderdi. Ancak bu talimatın hiçbir yasa ve yönetmelikte dayanağının bulunmadığını kimse valiye anlatmamış gözüküyor.

Öğretmenlerin nöbet görevleri asli görevleri arasında değildir Öğretmenin asli görevi öğretmenlik yapmaktır. Yani derslere girmektir. Diğer görevler bu asli görevinden sonra gelmektedir. Vali bu emri ile öğretmenlerin asli görevi nöbet tutmaktır gibi bir izlenim uyandırmıştır. Halbuki öğretmenlerin nöber görevlerinin ve ders çizelgelerinin dağılımı vali talimatı ile değil, okulun ihtiyaç ve şartlarına göre okul idaresi ve öğretmenleri tarafından belirlenmektedir.


Vali'nin bu talimatı, okulda derslerin değil de nöbetin ön plana çıkartılarak değer kazanmasına sebep olacaktır.

Ayrıca kanunda ogretmenlerin derslerin bos gune nobet yazılacagi hukmu bulunmazken, hatta bu konuda lider eğitimci yazarlar dernegi genel başkanının defaatle yazilarinda gostermis olmasına rağmen valinin kanuna aykırı nobet talimatını siz değerli okurlarımızın degerli goruslerine sunuyoruz. Bu arada corumda hic mi sendika yok yada hepsi bu konuda neden sessizler...

Çorum Valisi'nin kararını gözden geçirerek uygulamadan vazgeçmesini temeni ediyoruz.

ÖĞRETMENLERSİTESİ/ÖZEL HABER

Bu haber 8477 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort