Vakıflar Genel Müdürlüğü Burs Başvuruları

Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuru süreci devam ediyor. Ortaöğretim ve yükseköğrenim öğrencilerine verilen bu burs ile ilgili detaylar…

Vakıflar Genel Müdürlüğü Burs Başvuruları
26 Eylül 2019 - 10:54

Bilindiği üzere Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından her yıl ortaöğretim ve yükseköğrenim öğrencilerine burs verilmektedir. Ortaöğretim öğrencilerinin başvuruda bulunabileceği bursun başvuruları 9 Eylül 2019’da başladı. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin başvuruda bulunabileceği bursun başvuruları 9 Ekim 2019’da bitiyor.

Yükseköğrenimde okuyan öğrencilerin başvuruları ise 30 Ekim 2019’da sona eriyor.

Burs almaya hak kazanan ortaöğrenim öğrencileri ekim ayından haziran ayına kadar 8 ay boyunca ayda 60 TL burs yardımı alacaklardır.

Burs almaya hak kazanan yükseköğrenim öğrencileri ise ekim ayından haziran ayına kadar 8 ay boyunda ayda 250 TL burs yardımı alacaklardır.

Başvurular alındıktan sonra, Vakıflar Genel Müdürlüğünün Burs Yönetmeliğinin eki olan Burs Yardımı Değerlendirme Kriterlerine göre değerlendirme yapılacaktır.

Sürekli bir işte çalışarak en az asgari ücret alan veya gelire sahip öğrenciler, polis akademisi ve askeri okul öğrencileri, okudukları okulda ek süre ile eğitimine devam eden öğrencilere, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine, kamu kurumlarından karşılıksız burs alan öğrenciler Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından burs verilmemektedir.

Burs başvuru sonuçları ise Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun burs başvurularının açıklanmasından sonra açıklanmaktadır.

Burs almaya hak kazanan öğrenciler, okumakta oldukları ilin bağlı bulunduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünde iş ve işlemlerini yürütebilirler. 

Bu haber 653 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort